TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ivan Hlas oslaví šedesátiny narozeninovým turné

Ivan Hlas 60

Ivan Hlas oslaví šedesátiny (foto: Ája Dvořáčková)

Ivan Hlas, skladatel, textař, zpěvák a kytarista, oslaví v květnu své šedesáté narozeniny –  jak jinak, než koncerty. Narozeninové turné po českých a moravských městech proběhne v květnu a červnu, doprovázet ho budou jeho stálí spoluhráči a matadoři naší hudební scény, kytarista Norbi Kovács a violoncellista Jaroslav Olin Nejezchleba.  Na pražském koncertě 28.5. v Paláci Akropolis pak vystoupí společně Ivan Hlas Trio i Vladimír Mišík & Etc…a další gratulanti.
Seznam všech koncertů „narozeninového turné“  naleznete na  http://www.ivanhlas.cz/koncerty.php.

Následujícím narozeninovým dárkem pak bude nové CD, které vyjde v druhé polovině tohoto roku u vydavatelství Warner Music. „O žádné bilancování na albu nepůjde, tešíme se na práci ve studiu, ale hlavně na koncerty, které máme před sebou“, říká Ivan Hlas. V rámci  turné posluchači uslyší průřez celou tvorbou, ale už i první ochutnávky z chystaného alba.

Ivan Hlas (10. 5. 1954) se proslavil především písněmi k filmu Šakalí léta, za něž v roce 1993 obdržel Českého lva za nejlepší hudbu. Je držitelem dvou cen Akademie populární hudby a autorem řady hitů, z nichž mnohé doslova zlidověly, jako například Malagelo, Karlín, Aranka umí hula hop, Miláčku, vrať se.

Vyrůstal v pražské čtvrti Hanspaulka, líhni proslulých dejvických kapel. Vyučil se knihkupcem a tuto práci nějakou dobu skutečně dělal. Poté vystřídal mnoho dalších zaměstnání, pracoval jako topič, dělník, pošťák, zelinář, kulisák a další. V roce 1968 založil školní skupinu The Mice a v roce 1971 společně s Janem Velebou Žízeň. Později založil a vedl skupiny Navi Papaya, Ivan Hlas a Nahlas. Hrál i s kapelou Yo Yo Band  nebo Ondřejem Hejmou. V současnosti vystupuje s kytaristou Norbim Kovácsem a violoncellistou Jaroslavem Olinem Nejezchlebou v Triu Ivana Hlase.

(Zdroj: tisková zpráva)

avatar Autor: on 24.4.2014. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.