TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

STARÝ DOBRÝ WESTERN oslavil svojí plnoletost důstojně

První víkend v srpnu patří tradičně na Bystřičce – přehradě hudebnímu country festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN. A ani letos tomu nebylo jinak. Ve dnech 5. a 6. srpna tam proběhl už jeho 18. ročník a program byl skutečně důstojnou oslavou jeho plnoletého věku.

Tradice, kterou pořadatelé festivalu zarytě drží – vztyčování festivalové vlajky za zvuku festivalové hymny – zahájila v pátek v 16 hodin první festivalový den. Po vyvěšení vlajky již vystoupila kapela Country S.R.O. a slovenská The Colt se svoji údernou moderní country. Počasí bohužel návštěvníkům a pořadatelům moc nepřálo. Drobný déšť se ozval již v průběhu revivalové kapely vzpomínající na písničky Karla Zicha. Okolo 19 hodiny na famózní koncert hvězdy pátečního programu Václava Neckáře s kapelou Bacily pak déšť na chvíli ustal. „Václav Neckář byl opravdu velkou osobností a, jak se říká, lákadlem letošního ročníku. Hity jako například Kdo vchází do tvých snů má lásko nebo song Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě s ním zpívalo zaplněné téměř dvoutisícové hlediště letního kina,“ přiblížila atmosféru Petra Dvořáková z pořadatelského týmu.

Vytrvalý déšť se znovu ozval v průběhu country bálu pod širým nebem. Gympleři i revivalová kapela Michal Tučný Revival Plzeň pak hráli pro vytrvalce, kteří se rozhodli vzdorovat dešti a nenechat se ochudit ani o jedinou písničku letošního ročníku. „Počasí nás v průběhu pátečního večera a noci pořádně potrápilo, osobně bych řekla, že bylo nejhorší, jaké jsme kdy zažili, ale naši návštěvníci vytrvali a opět dokázali, že to jsou skutečně skalní příznivci a lidé do nepohody,“ pochvalovala si Dvořáková.

Sobotní program probíhal již za klidného a příjemného počasí na dvou scénách. V 11 hodin odstartovala scéna U Mokrošů. Vystoupili Freďáci, Díra v kapci, Nové struny, Country Míza, Choroši a Svaťa Kotas Band. Od 13 hodin pak zahájil program na scéně Letní kino svým vystoupením Pavel Žalman Lohonka. Dvě souběžně probíhající scény tak daly návštěvníkům možnost volně přecházet mezi scénami a vybrat si muziku bližší jejich srdci.

V areálu letního kina pokračovala vystoupení kapel Nový Rownák (SK), Flashback, Pouta,  texty i průvodním slovem vtipná Lokálka, pořádající Gympleři a folk-rockově laděné seskupení Folk Team.

Před devátou hodinou večerní pak již opravdu směřoval do velkého finále. Nefalšovanou pravou americkou country předvedla kapela WESTWEND s charismatickým zpěvákem Jonathanem Manessem, jeho ženou zpěvačkou Wendy Crowe za doprovodu slovenských muzikantů. Po nich následoval hudební nářez – Karel Kahovec s kapelou George & Beatovens, kteří s sebou navíc přivezli jako překvapení zpěváka Viktora Sodomu. Hudební závěr festivalu pak patřil legendární české kapele Fešáci. Dramaturg festivalu Martin Kožich prozradil: „Jsme rádi, že nám konečně letos vyšlo vystoupení Fešáků, které už jednou mělo proběhnout na 3. ročníku, ale bylo zhaceno zlým počasím. Fešáci k nám přijeli s programem věnovaným vzpomínce na Michala Tučného a dokázali, že patří ke špičce v žánru. Každá z aktivních zpěváckých legend si „střihla“ pár Michalových písní i pár svých z téměř 45letého repertoáru Fešáků. Zazpívali Tomáš Linka, Jindra Malík, Robert Moucha a host Michaela Tučná. Steelkytaru bravurně ovládal Miloš Slezák, doprovodnou a sólovou kytaru Tonda Kny. Průvodní slovo s velmi osobitým humorem obstaral zakladatel a textař Jan Turek.“

V průběhu vystoupení Fešáků bylo předáno ocenění Association for Main Scene of Country Music in memoriam Jindrovi Šťáhlavskému – také dlouholetému členovi Fešáků.

Dvoudenní country festival byl doplněn stylovými ukázkami westernových dovedností v podání Westernové valašské kavalérie a ukázkami country tanců tanečních skupin Ruty Šuty Kelč a Kentucky Nivnice.

„Proměnlivé počasí, s tím související obdivuhodná vytrvalost diváků, precizní výkony umělců, doprovodný program ve stylu country & western, ochota pořadatelského týmu, zázemí rodinného koutku, speciální festivalový autobus, dobré jídlo a pití, ale zejména hezké písničky a všudypřítomná dobrá nálada, tak by se dala specifikovat oslava osmnáctého konání dvoudenního hudebního festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN. Děkujeme všem, kdo byli u toho s námi. Užili jsme si to,“ doplnila a uzavřela mluvčí festivalu Petra Dvořáková.

avatar Autor: on 30.8.2016. Filed under Domácí události,Fotogalerie,Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*