TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Na STARÉM DOBRÉM WESTERNU vystoupí hvězdná jména české country muziky

Přehrada Bystřička bude opět po roce hostit festival STARÝ DOBRÝ WESTERN. Od pátku do neděle 2. – 4. srpna se uskuteční již dvacátý první ročník hojně navštěvovaného festivalu, který láká příznivce country, folku, ale také trampské hudby nebo bluegrassu. Muzikanti rozezní své nástroje na třech pódiích – v Letním kině, U Mokrošů a také v Kempu Ranč Bystřička.

Festival každoročně přináší program plný kvalitní české i zahraniční country muziky, nejinak tomu bude i letos. Prostor na třech scénách dostanou kromě mnoha regionálních kapel také hvězdná hudební uskupení a legendární zpěváci a zpěvačky.

Lákadlem pátečního programu je kapela Pacifik, která na STARÉM DOBRÉM WESTERNU zahraje poprvé. „Jsem moc rád, že na Westernu letos poprvé přivítáme kapelu Pacifik. Její písně jsou velmi známé a věřím, že si je návštěvníci rádi naživo vychutnají a zazpívají,“ říká dramaturg a zároveň moderátor festivalu Honza Gottfried.

Nedílnou součástí festivalu je country bál pod širým nebem, který tradičně odstartují domácí Gympleři. K tanci pak svými známými hity pozvou a páteční večer uzavřou Taxmeni, kteří na festivalovém pódiu na Bystřičce zahrají již popáté.

Kromě Pacifiku letošní ročník premiérově představí také kapelu bratří Malinových – Malina Brothers v čele s banjistou Lubošem Malinou. Ten se na pódium postaví v sobotu dokonce dvakrát; kromě kapely složené ze svých bratrů také se skupinou Druhá tráva a Robertem Křesťanem.

Známých tváří je v programu festivalu více, návštěvníci se mohou těšit na kapelu Country Beat, Devítku nebo premiérové představení Cadillacu Pavla Brümera. Spolu s Cadillacem vystoupí i Marian Kadlec a také Tomáš Linka, který STARÝ DOBRÝ WESTERN obohatil svým vystoupením již mnohokrát. Věrní fanoušci festivalu určitě vzpomenou na Linkovu účast s kapelou Starý fóry, Přímou Linkou nebo s legendárními Fešáky.

Z čeho vybírat mají také milovníci moderní americké country. Oblíbený žánr přiveze BlueGround z Prahy. A ochuzeni nezůstanou ani příznivci folku. „Osobně se moc těším, až uvedu pardubickou kapelu Marien,“ přiznává Honza Gottfried. Velká folková hvězda z Pardubic v čele s Vítem Troníčkem obohatí páteční program.

Překvapením pro diváky bude nová tvář za moderátorským mikrofonem – sobotním programem v letním kině je, spolu s Honzou Gottfriedem, provede zpěvačka Ilon Leichtová. Ta se objeví nejen v roli moderátorky, ale také jako člen kapely BlueGate.

Pořadatelé mají i po letech připravování festivalu stále velkou radost, že mohou publiku přinést zážitek z poslechu kvalitní muziky a setkání se známými country hudebníky. „Program jsme sestavovali už od loňského léta a věřím, že 21. ročník prožijeme alespoň tak úspěšně, jako ročníky předchozí,“ dodává Gottfried.

Více informací a podrobný program na www.starydobrywestern.cz a www.facebook.com/starydobrywestern

avatar Autor: on 29.7.2019. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*