TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Na STARÉM DOBRÉM WESTERNU uslyšíme country kapely z valašského regionu

Přehrada Bystřička bude letos již po jednadvacáté hostit milovníky country hudby. Třídenní festival STARÝ DOBRÝ WESTERN se uskuteční o víkendu 2. – 4. srpna 2019 a přinese tři desítky koncertů českých i slovenských country kapel včetně bohatého doprovodného programu.
Kromě nestárnoucích hvězd české country muziky, jako je kapela Robert Křesťan a Druhá tráva, trampská legenda Pacifik nebo skupina Country Beat, které na letošním ročníku festivalu vystoupí, se mohou návštěvníci těšit také na kapely z regionu. Festival představí hned několik lokálních hudebních skupin, které si to svou kvalitou zaručeně zaslouží.
První festivalový den na scéně Letní kino zahrají hned dvě kapely z Valašska. Představí se kapela Karel Zich Revival Band, avšak se změnou na postu zpěváka. Tam se představí Roman Skýpala, kterému předal pomyslné hudební žezlo jeho táta Bob Skýpala. Ten zakončil svou hudební kariéru letos v dubnu velkolepě, na vzpomínkovém koncertu k nedožitým 70. narozeninám Karla Zicha v pražské Lucerně. Prostřednictvím jejich vystoupení budeme moci zavzpomínat na legendárního zpěváka a jeho nestárnoucí hity. Country bál pod širým nebem pak zahájí také kapela, která festival už dvacet jedna let pořádá – vsetínští Gympleři. Ti se pak na pódium postaví ještě jednou, a to v sobotu odpoledne.
Lákadlem sobotního programu na scéně U Mokrošů je vystoupení dnes již aktivně nevystupující, avšak nezapomenutelné vsetínské hudební formace Vrkoč. Kapela pod vedením Dušana Trličíka odehraje jediný koncert v tomto roce, a to právě na festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN. V sobotu U Mokrošů vystoupí také vsetínská folková legenda ověnčená třemi hudebními cenami Anděl – Žamboši.
Festival se již třetím rokem koná na třech scénách, kromě scény Letní kino a scény U Mokrošů se rozšířil také do Kempu Ranč Bystřička. Na pódiu zde bude v sobotu dopoledne k vidění kapela z Hranic na Moravě – Country Míza, v neděli zahraje zlínská folková formace KaPPR se svoji autorskou tvorbou.
Doprovodný program na festivalu nemůže chybět. Každým rokem jej zajišťují také valašští rodáci: Valašská westernová kavalerie a taneční skupiny Ruty Šuty Kelč, spolu s přáteli z Kentucky Nivnice.

Předprodej vstupenek na letošní ročník festivalu odstartoval 1. července.

Více informací a podrobný program na www.starydobrywestern.cz a www.facebook.com/starydobrywestern

avatar Autor: on 18.7.2019. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*