TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Rozpálený 19. STARÝ DOBRÝ WESTERN

První srpnový víkend – od pátku 4. do neděle 6. srpna – proběhl na Bystřičce – přehradě (okres Vsetín) již 19. ročník festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN.

V jeho průběhu se na třech pódiích představilo téměř třicet interpretů z Česka, Slovenska i dalekého zahraničí: Holandska, Brazílie i Spojených států amerických.

Páteční program odstartoval v 16 hodin vztyčením festivalové vlajky a vystoupením prvního účinkujícího na scéně Letní kino – kapely A.M.Úlet – který hned od začátku hrál před zaplněným hledištěm. Následovali Stráníci s písněmi amerického folku s českými texty a protikladem jim pak byla kapela Holátka s americkou moderní country.

Největší hvězdou pátečního programu byla zcela jednoznačně Věra Martinová s kapelou. Během svého vystoupení zahrála své největší hity a společně s ní si zpívalo i zaplněné letní kino s téměř 1900 návštěvníky.

Večer pak již patřil country bálu pod širým nebem, kdy se lidé bavili a tančili ve společnosti kapel Gympleři a věrně vypadajícího i hrajícího Michal Tučný Revivalu z Plzně. Neměnný počet příznivců v hledišti a na tanečním parketu jasně prokázal, že písně Michala Tučného pořád těší.

V sobotu se již hrálo na třech scénách. Od 10 hodin zahráli Tak Určitě Band a Arrest na nové scéně Kemp Ranč k příjemnému rannímu vstávání. V 11 hod byl odstartován program na scéně U Mokrošů. Zahráli Jack´s Band, Lucie Redlová s kapelou Garde, Red Herring z Holandska, Simon & Garfunkel Revival, Potokap, Tarso Miller Trio z Brazílie a na závěr Monogram.

Program na scéně Letní kino začal ve 13 hodin pokorným až dojemným vystoupením Jaroslava Wykrenta s doprovodnou kapelou. Hudební vystoupení prokládal básničkami a vyprávěním a jeho projev ocenilo na závěr zaplněné hlediště potleskem ve stoje. Úmorné letní teploty pak vyhnaly z hlediště část návštěvníků, avšak to nic neubralo na příjemné atmosféře a věrných fanoušcích, kterým zahrály kapely Neznámi, Podjezd, The Colt a Willie Jones Band. Současně probíhající odpolední program na scéně U Mokrošů a Letní kino nabízel návštěvníkům rovnocenné varianty pro výběr dle jejich hudebního vkusu.

Podvečerní počasí pak již motivovalo návštěvníky usednout zpět na svá místa v letním kině, aby se těšili z krásných melodií seskupení Pavlína Jíšová & Bababand a následně z vystoupení pořádajících Gymplerů.

Sobotní galavečer začal lehce po osmé hodině vystoupením AG FLEKU, které vystřídal s moderní country slovenský zpěvák Allan Mikušek s kapelou. Pravý americký projev a hudební talent předvedlo na pódiu manželské duo, které doprovázela trojice slovenských muzikantů ve formaci Songs of the Fall. Po nich už následoval grandiózní závěr večera s kapelou Rangers Band. Ta rozpálila publiku starými hity legendární country kapely Rangers (Plavci).

V průběhu celého programu střídaly hudební vystoupení ukázky country tanců skupin Kentucky Nivnice a Ruty Šuty Kelč a westernových dovedností Valašské westernové kavalerie. Tradičně byla v průběhu sobotního festivalového dne předána ocenění Association for Main Scene of Country Music. Letos jej obdržel slovenský zpěvák Allan Mikušek a v průběhu vystoupení kapely Rangers Band také in memoriam dva členové původních Rangers: Antonín Hájek a Milan Dufek.

Zhruba hodinu po půlnoci byla za přítomnosti všech pořadatelů a znění festivalové hymny stažena, na scéně Letní kino, festivalová vlajka.

Nedělní program se odehrával pouze na nové scéně Kemp Ranč. Počasí nedělnímu programu moc nepřálo, avšak příznivce a tanečníky neodradily ani kapky deště a společně s účinkujícími si užili festival až do úplného závěru.

avatar Autor: on 15.8.2017. Filed under Domácí události,Fotogalerie,Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*