TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Radimec & Old Horses – Country říznutá rockem, blues a Moravou pro dlouhé cesty temnou nocí

Radimec & Old Horses (obal CD)

Radimec & Old Horses (obal CD)

Na scéně české country je poslední dobou příjemně rušno. Letošní rok přinesl slušnou řádku povedených desek a vedle zavedených muzikantů se na nich podílelo i několik nových tváří – rozený countryman Daniel Király či talentovaná Barbora Fialová, zpěvačka kapely Cross Country. Jejich muzika zní naprosto současně a má potenciál oslovit i novou generaci posluchačů country. V podobném duchu se nese i debutová nahrávka skupiny Radimec & Old Horses.

Radim Zelina a jeho parta nejsou, jak název sám napovídá, žádní mladíčci sbírající hudební zkušenosti. Baskytarista skupiny Michael Vašíček (na albu hraje také na kontrabas, akustickou kytaru, lap steel kytaru a mandolínu) je známá postava moravského folkrocku (Vlasta Redl, AG Flek), bubeník Pavel Bříza má rozsáhlé zkušenosti z jazzu i kapely Petra Bendeho, zpěvák a kytarista Michal Pytluk hrál v countryových i rockových kapelách (Cech Brno, Sheryl Crow Tribute Band,…).

Debutové album nabízí čtrnáct původních písní stylově vycházejících z country a přímočarého jižanského rocku tu a tam okořeněného špetkou blues. Převažují svižnější, šlapající písničky, z nichž je sice nenápadně ale přeci jen cítit země původu – Morava. Což koneckonců dodává kapele i určitý punc originality.

Hlavním zpěvákem kapely je Radim Zelina, který působí přirozeněji než Michal Pytluk, jehož hlas zní ve čtyřech písních. Příjemným zpestřením je zpěv Petry Soukalové v písni Napůl, jedné z mála baladičtějších skladeb. Mezi hosty nechybí bubeník David Velčovský, dlouholetý spoluhráč Vlasty Redla a člen obnoveného AG Fleku. V bluesrockové instrumentálce Fan Tomas zní řízná kytara Toma Jegra.

Album Radimec & Old Horses je vybaveno obalem, z něhož vám na první pohled bude jasné, jakou muziku ukrývá. Nechybí fotografie kapely i jednotlivých muzikantů, součástí jsou i všechny texty, což je fajn, protože slova písní tu nejsou jen pro to, aby bylo co zpívat. Za zmínku stojí třeba vtipně vypointované Točky nebo stylová countryovka Asi nechal jsem se zblbnout – autor textů Radim Zelina dokazuje, že co je jednoduché, nemusí být vůbec hloupé.

Písničky Radimce & Old Horses jsou jako dělané pro rádia zaměřená na country. Poslouchat takovou muziku při dlouhé a únavné cestě bude nejen zábavné, ale i osvěžující a zároveň vám určitě nebude hrozit nebezpečí, že byste kvůli nějakému obzvlášť „vydařenému songu“ byli nuceni přelaďovat jinam. Country v podání Radimce & Old Horses lze charakterizovat třemi „P“ – poctivá, pohodová a příjemná muzika jako stvořená pro dlouhé cesty temnou nocí…

Radimec & Old Horses
Vlastním nákladem, 2014
To jsme já * Deset dní * Nemám důvod dýl tady stát * Rozkážem svým snům * Za zdí * Nechal jsem se zblbnout * Točky * Po cestách jít * Junior * Kdysi jsem se smál * Fan Tomas * Věkem vyrytý blues * Napůl * Žízeň

avatar Autor: on 16.12.2014. Filed under Recenze. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.