TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

STARÝ DOBRÝ WESTERN dorazí již tento pátek

Letos dvaadvacátý ročník country festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN se uskuteční již tento víkend od pátku do neděle na Bystřičce-přehradě a program na dvou hudebních scénách bude nabitý!

„Kromě kvalitních poloprofesionálních a amatérských kapel z celé republiky a také ze Slovenska se návštěvníci mohou těšit na známé hity hudebních velikánů,“ přiblížil Honza Gottfried, dramaturg festivalu.

Program začíná v pátek od 12 hodin na scéně Kemp Ranč, scéna Letní kino odstartuje v 16 hodin vztyčením festivalové vlajky a v podvečer se na pódiu představí kapela Žalman & spol. Pro tancechtivé bude zhruba od osmé hodiny večerní připravený tradiční country bál pod širým nebem ve společnosti pořádající kapely Gympleři ze Vsetína a kapely Cover Band, která vzdá poctu Waldemaru Matuškovi a jeho hitům.

Sobotní program startuje v 9.30 ráno na scéně Kemp Ranč, v 11 hodin se přidá scéna Letní kino, kterou svým vystoupením zahájí brněnští Poutníci.

Z avizovaného programu nečekaně vypadla skupina Paběrky. „Je nám nesmírně líto, že jen pár dní před vypuknutím akce zrušila své vystoupení kapela Paběrky s Marko Čermákem, a to ze závažných zdravotních důvodů jednoho ze členů, nezbývá než jim popřát pevné zdraví.“ prozradil dramaturg festivalu Honza Gottfried. Jejich čas v programu vyplní ostravská kapela DOMINIKA. „Věříme, že to bude důstojná náhrada,“ dodal Honza Gottfried.

V průběhu dne se v letním kině v průběhu odpoledne vystřídá další desítka účinkujících, z nichž si svoji premiérovou pozornost zaslouží vítěz loňského talentu Country rádia plzeňská kapela Big Boy Band, po nich zahraje slovenská kapela The Colt, domácí Gympleři a po dvacáté hodině se na pódiu Letního kina objeví Věra Martinová s kapelou Meritum a také bluegrassová špička Malina Brothers. Závěr v letním kině bude patřit Karlu Kahovcovi a kapele George & Beatovens.

Nedělní dopolední program bude probíhat pouze na scéně Kemp Ranč od 9.30 do pravého poledne.

V průběhu tří dnů se na dvou scénách představí více než dvacítka hudebních uskupení, jejichž vystoupení proloží ukázky country tanců a westernových dovedností.

Předprodej, který letos probíhal z důvodu průběžné evidence počtu prodaných vstupenek pouze on-line dokazuje, že fanoušci o Starý dobrý western zájem mají. Stejně, jako se těší diváci, těší se i samotní muzikanti.

Pořadatelé neustále sledují vládní opatření. „Od začátku srpna byla mírně uvolněna pravidla týkající se počtu osob v areálu, takže jsme uvolnili další část vstupenek, které bude možné zakoupit i na místě. Nicméně, pořád máme povinnost, stejně jako jiní organizátoři kulturních akcí, požadovat po svých návštěvnících předložení dokladu o bezinfekčnosti,“ doplnil Martin Mrlina, člen organizačního týmu.

Do areálu tak, dle platného nařízení Ministerstva zdravotnictví, pustí členové bezpečnostní agentury pouze návštěvníka s negativním testem provedeným ve zdravotnickém zařízení, s ukončeným očkováním před více než 14 dny nebo po prodělání nemoci COVID-19 před méně než 180 dny. „Návštěvník, který by přišel bez jakéhokoliv tohoto potvrzení má ještě možnost pořídit si test na místě a nechat se otestovat pod dohledem našeho pracovníka,“ doplnil Martin Mrlina.

Také pro hladký průběh odbavení již zakoupených permanentních vstupenek bude výměnná pokladna otevřená v pátek už ve 13 hodin. Samotný areál letního kina a prodejní pokladna pro zakoupení vstupenek bude k dispozici od 14 hodin, tedy dvě hodiny před samotným začátkem akce.

Pro návštěvníky ubytované v kempech se zájmem o program na scéně Kemp Ranč poslouží výměnná pokladna permanentních vstupenek už v pátek od dopoledních hodin.

Byť je program pestrý a kulturní abstinence zatím nebyla nasycená, mají pořadatele mírné obavy. „Každý předcházející rok jsme se obávali počasí. Letos máme spíše obavy, jak si lidé poradí s vládními omezeními a zda převáží zájem slyšet svoji oblíbenou muziku, nebo strach. Když jsme v dubnu přemýšleli, zda Western uspořádáme, hodně jsme váhali. Ale kvůli těm stovkám věrných návštěvníků jsme se rozhodli PRO. A teď pevně věříme, že nás naši věrní fanoušci podpoří a nenechají nás v tom. Potřebujeme vás, přijďte za námi. Moc se na vás těšíme,“ vzkazuje Martin Mrlina, zakladatel festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN, který má už více než dvacetiletou tradici.

 

Více informací a podrobný program na www.starydobrywestern.cz a www.facebook.com/starydobrywestern

avatar Autor: on 5.8.2021. Filed under Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*