TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Čtrnáctý STARÝ DOBRÝ WESTERN – zástupy lidí, výborná muzika a skvělé počasí

Tomáš LinkaNedávno uplynulý první srpnový víkend 3. a 4. srpna proběhl na Bystřičce – přehradě 14. ročník country festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN. Do areálu letního kina na Bystřičce i na scénu U Mokrošů proudily zástupy lidí. Každý festivalový den shlédlo přes dva tisíce diváků.

Na dvou scénách se v průběhu festivalového country víkendu představilo pětadvacet kapel a hudebních seskupení, nechyběl doprovodný program, předávání cen Association for Main Scene of Country Music a bohaté občerstvení. A to vše korunovalo krásné letní počasí.

Čtrnáctý ročník Starého dobrého westernu zahájila v pátek přerovská kapela Freďáci. Po ní si o potlesk početného publika svým hudebním výkonem řekly kapely Svaťa Kotas Band z Brna a Stráníci z Litvínova.

Okolo 19 hodiny pak nastoupily na pódium letního kina tři dámy. Věra Martinová vystoupila v triu s Pavlínou Jíšovou a Adélou Lounkovou, které zahrály známé písně z repertoáru každé z dam. Jejich pohodové a milé vystoupení i celkový příjemný a přátelský projev ocenilo publikum bouřlivými ovacemi.

Páteční moderátorská dvojice Jan Gottfried a René Mikulenka poté zpestřila podvečerní program dražbou výtisku regionálního týdeníku Naše Valašsko z roku 1999 s článkem zvoucím na první ročník festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN a první festivalový den završil country bál pod širým nebem. Ten proběhl ve společnosti pořádající kapely Gympleři ze Vsetína a brněnské skupiny Starý fóry se známým zpěvákem a hráčem na foukací harmoniky Tomášem Linkou. Průběh country bálu byl navíc zpestřen překvapením – společnou písní Gymplerů s hostem Tomášem Linkou.

Sobotní program již probíhal na dvou scénách. Scéna U Mokrošů odstartovala v 11 hodin vystoupením Dua Masky. Na stejném místě se v průběhu odpoledne přestavily také kapely Karel Zich Revival Band, Minaret či Podjezd. Vystoupil též Bob Frídl nebo host z USA Jimmy Bozeman s kapelou The Lazy Pigs.

Program na scéně Letní kino odstartoval ve 13 hodin Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem, zahrály kapely Blueland ze Slovenska, brněnská revivalová kapela písní Johnnyho Cashe – Johnny, BlueGate a BlueGround. Právě kapela BlueGround na Westernu pokřtila své nové CD a čest, stát se kmotrem desky, byla prokázána členům pořádající vsetínské kapely Gympleři.

Gympleři pak nastoupili na pódium v 18 hodin a své hodinové vystoupení ukončili písní Starý dobrý western, kterou společně s nimi zpívalo téměř celé hlediště letního kina zaplněno více než dvěmi tisíci návštěvníky. Odpolední část programu ukončila bluegrassová kapela Cop. Její frontman, zpěvák, kytarista a autor skladeb – Míša Leicht – provázel slovem posluchače také celým sobotním program. Moderátorskou dvojici ještě doplnil moderátor pražského Country Rádia – Miloš Keller.

Večerní program pak již skutečně patřil hvězdám. Vystoupila Ilon Leichtová s hudebním projektem Cross Country a okolo 21 hodiny se na pódium Starého dobrého westernu poprvé za jeho existenci objevil známý textař a zpěvák Honza Vyčítal v doprovodu legendy české country scény kapely Greenhorns. Právě Honza Vyčítal byl letos oceněn za celoživotní přínos country hudbě a přijat Association for Main Scene of Country Music do síně české country hudby.

Druhým z letošních oceněných byl tentokráte „nemuzikant“, publicista, spisovatel a propagátor Country Music – Miloslav Jakub Langer.

Od večerní desáté hodiny pak již rozjařenému publiku hrál Petr Kocman se svoji kapelou PK Band a úplný závěr patřil kapele Taxmeni, která zahrála známé hity, na které si návštěvníci zatančili a také společně zazpívali.

Letošní program přilákal jak tradiční návštěvníky, tak i nově příchozí, avšak slova pana Jaromíra Kratiny z Prlova, pravidelného návštěvníka festivalu krásně vystihují snahu pořadatelů: „První víkend v srpnu si již tradičně ve svém kalendáři rezervuji právě pro návštěvu country festivalu na Bystřičce. Nemusím ani příliš detailně sledovat, která známá jména na aktuálním ročníku vystoupí. Vím, že mne program vždy potěší.“

Dvoudenní program zpestřovala vystoupení tanečních skupin Kentucky z Nivnice a Ruty Šuty z Kelče. Westernové dovednosti (práce s lasem, bičem a kolty) předvedla Valašská westernová kavalerie.

Spokojení byli na konci westernového víkendu také sami pořadatelé ze vsetínské kapely Gympleři. „Byli jsme velmi překvapení zejména z páteční návštěvnosti, která překonala hranici dvou tisíc příchozích. V průběhu let se snažíme atraktivnost programu v obou dnech srovnat a vypadá to, že se nám to začíná dařit. Těší nás, že lidé si nevybírají pouze jednotlivé koncerty, ale jezdí si užít celý dvoudenní festival od začátku do konce,“ řekla za pořádající tým Petra Dvořáková.

Společné stažení festivalové vlajky za zpěvu festivalové hymny pak ukončil 14. ročník STARÉHO DOBRÉHO WESTERNU, kterému přálo letní počasí, ale také opět prokázal věrnost a nadšení vyznavačů této hudby a životního stylu. „Jsme hrdí na to, že máme takové návštěvníky. Právě oni dělají Western takový, jaký je. Hlavně díky nim se na Western tolik muzikantů těší a rádo vrací. Děkujeme za to,“ vzkázala všem návštěvníkům za celý pořadatelský tým Petra Dvořáková.

Diváci
Blue Gate
Wabi Daněk
Jíšová, Martinová, Lounková
Tomáš LInka a Gympleři
Tomáš LInka
Scéna u Mokrošů
Medard Konopík a Honza Vyčítal
Medard Konopík a Honza Vyčítal
Diváci
Diváci
Gympleři
Pavlína Jíšová
Věra Martinová
Tanečníci
Tanečníci
Závěr
Gympleři

avatar Autor: on 12.8.2012. Filed under Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*