TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tučňáci se vracejí v původní sestavě

Medard Konopík (Foto: Ing. Jiří Konc)Před několika dny jsme vám nabídli rozhovor s kytaristou skupiny Greenhorns, Medardem Konopíkem, o jejich novém albu Bůh mi seslal krásný ráno. A protože většinu skupiny Greenhorns tvoří členové legendárních Tučňáků, přišla řeč i na nejnovější události kolem někdejší doprovodné kapely Michala Tučného, které s Medardem Konopíkem probereme v druhé části našeho rozhovoru.

Jak jste vlastně na ten nápad s Tučňáky přišli?
Myslím si, že základem byl vzájemný stesk a naše pravidelné koncertování na festivalu Stodola Michala Tučného. A protože se nám spolu dobře hraje a vzájemná spolupráce nás baví, tak jsme si řekli, proč to nezkusit? Je to jako když vklouzneš do něčeho mile důvěrného a známého. Odehráli jsme zatím asi pět nebo šest koncertů, ale v příštím roce už budeme na koncertních pódiích častěji a hrát i na některých letních festivalech.

Je rozdíl mezi koncertováním v klubu nebo v divadle a velkým open-air koncertem v Hošticích?
Samozřejmě v tom rozdíl je. Stodola je nejenom o písničkách Michala Tučného, ale také o spoustě hostů, kteří je zpívají a mnoha dalších věcech okolo. Oproti tomu samostatný koncert v klubech nebo v divadelním sále má úplně jinou atmosféru. Diváci nejsou od muzikantů víc než dva nebo tři metry a dá se tak s publikem navázat mnohem bližší kontakt. To je samozřejmě velmi příjemné, inspirativní a taková atmosféra se nám moc líbí. Je to jen o té hudbě a pocitu z ní.

V jaké sestavě tedy budou Tučňáci na koncertech k vidění?
Hrajeme přesně v té sestavě, jako s Michalem Tučným. Na bicí hraje Karel Kopic, na klávesy Jindra Vrbenský, Mirek Matoušek na housle, na banjo Jirka Panschab, na baskytaru Milan Černý, na steelkytaru Jirka Zima a já na kytaru.

Jaký jste si připravili repertoár, budete hrát jenom starší věci, známé z doby vaší spolupráce s Michalem Tučným, nebo plánujete i nějaké novinky?
V našem repertoáru jsou jak písničky, které jsme jako kapela hrávali na koncertech s Michalem například v okamžiku, kdy si šel do zákulisí na chvíli odpočinout, ale pochopitelně nechybí ani nejslavnější Michalovy písně, které zazní v podání jednotlivých členů kapely. Michal tady udělal veliký kus práce a jeho písničky mají lidé rádi i teď, po tolika letech od jeho smrti. Hodně z nich mi říká, že už si ani nemysleli, že ještě někdy uslyší tyhle písně naživo a Tučňáky uvidí na koncertě.

A co třeba Míša Tučná jako host?
Míša s námi bude vystupovat jako host na některých větších koncertech. Už jsme se na tom domluvili a máme radost, že s tím souhlasila.

Jaké jsou reakce od diváků na koncertech?
Pozitivní. Vždy jsme uměli jako kapela nabídnout muziku, která se líbila, byla kvalitní a v tomto trendu i pokračujeme. Je to jako s vínem… (smích)

Na koncertech tedy hrajete staré věci z dob působení s Michalem Tučným. A co nový materiál?
Ten samozřejmě připravujeme a s ním také novou desku. Bude v duchu současné country music, z nových převzatých i původních písniček a měla by být hotova na jaře.

Jakým směrem se chcete ubírat, bude to současná moderní country hudba, nebo se chcete orientovat více třeba k jižanskému rocku?
Současná moderní country hudba. K jižanskému rocku se to určitě nepohrne, protože nikdo z kapely vlastně tenhle styl nikdy nehrál. Na country rock a jižanský rock mám vlastní kapelu El Paso a Tučňáci by měli být o moderní country ve stylu interpretů jako jsou třeba Joe Diffie, Vince Gill, Alan Jackson a další. Kdybychom hráli něco jiného, tak už by ta muzika nebyla pravdivá a ani o nás. Nemůžeme se tvářit jako že je nám dvacet a jezdíme na motorce, povlávající dlouhý vlas… to nebyla pravda ani když nám těch dvacet let bylo a mělo co povlávat… Já tyhle nepravdy nemám z hloubi duše rád.

Kdy a kde vás mohou diváci slyšet naživo?
Nejbližší koncert mají Tučňáci v bývalém Country klubu Rikatádo, nyní je to Hudební klub Palmovka v neděli 29. listopadu 2009 od 19.00 hodin. Takže všechny čtenáře CountryWorldu zvu, aby se tam na nás přišli podívat.

Tučňáci
Mirek Matoušek (Foto: Ing Jiří Konc)
Medard Konopík (Foto: Ing Jiří Konc)
Jiří Panschab (Foto: Ing Jiří Konc)
Jiří Zima (Foto: Ing Jiří Konc)
Medard Konopík (Foto: Ing Jiří Konc)
Míra Matoušek (Foto: Ing Jiří Konc)
avatar Autor: on 11.11.2009. Filed under Rozhovory. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*