TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Festival STARÝ DOBRÝ WESTERN se po roce vrací na Bystřičku

Opět se blíží srpen, na jehož začátku už tradičně rozeznívá country hudba letní kino na Bystřičce. Po loňské odmlce sem 6. až 8. srpna po dvaadvacáté zavítá hudební festival STARÝ DOBRÝ WESTERN.

Loňská situace ohledně pandemie COVID-19 donutila pořadatele odložit konání ročníku se dvěma dvojkami ve znaku. Letos se znova s chutí, avšak i s mírným rozechvěním nad možnými neodhadnutelnými vládními omezeními, vrhli do letošních příprav.

„Program avizovaný na rok 2020 se nám podařilo téměř kompletně přesunout,“ prozradil dramaturg akce Honza Gottfried. „Největší otazník pořád visí nad omezeními, která mohou být v srpnu platná, a to zejména ohledně počtu návštěvníků. Proto jsme se letos rozhodli neotevírat scénu U Mokrošů, abychom mohli všem návštěvníkům garantovat, že vždy najdou své místo i na scéně Letní kino.“

Dění festivalu se tedy bude odehrávat pouze na dvou scénách, a to v letním kině a v Kempu Ranč Bystřička od pátku až do nedělního dopoledne. Permanentní vstupenka opravňuje ke vstupu na obě scény, náhodní kolemjdoucí si mohou zakoupit dílčí vstupenku pouze na scénu Kemp Ranč.

Největšími lákadly 22. ročníku jsou Věra Martinová s kapelou Meritum, Žalman & spol., Poutníci, Malina Brothers, Karel Kahovec a George & Beatovens nebo premiérové vystoupení kapely Paběrky s Marko Čermákem.

Martin Mrlina, jeden ze zakladatelů festivalu k tomu říká: „Snažíme se každý rok přizvat někoho, kdo u nás ještě nikdy nevystupoval. A je to čím dál tvrdší oříšek. Pevně proto věříme, že nás letos navštíví jednaosmdesátiletá legenda z Greenhornů, banjista Marko Čermák, který hraje s kapelou Paběrky. Doufáme, že jeho zdravotní stav dlouhou cestu na Valašsko dovolí a my budeme mít čest přivítat jej na Westernu úplně poprvé.“

Navzdory divoké době příprav se i letos mohou návštěvníci těšit na pořádnou porci muziky. STARÝ DOBRÝ WESTERN zahájí tradičně festivalová hymna v pátek v 16 hodin. Závěr prvního dne bude patřit tradičnímu country bálu pod širým nebem, který zakončí Cover Band vyjadřující poctu Waldemaru Matuškovi.

Sobota i neděle odstartuje na scéně Kemp Ranč už v dopoledních hodinách. V Letním kině se v průběhu soboty představí desítka účinkujících, kteří budou hrát až do půlnoci.

Kromě hudebních vystoupení se každoročně mohou diváci nabažit také bohatého doprovodného programu: ukázek country tanců a westernových dovedností.

V srpnu bude pravděpodobně pořád nezbytné dodržovat hygienické podmínky platného Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví tak, jak je v dnešní době všichni známe.

Právě kvůli možným limitujícím opatřením spustí pořadatelé 1. července předprodej vstupenek formou on-line a pouze s omezeným počtem. Tomáš Pifka, člen organizačního týmu vysvětlil: „Za poslední rok pandemie si lidé zvykli nakupovat na internetu. My jsme měli zkušenosti z on-line předprodeje už z minulých ročníků a počet takto prodaných vstupenek rok od roku rostl. Proto jsme se letos rozhodli vsadit na tuto formu prodeje a můžeme tak aktuálně reagovat na případný nepříznivý vývoj pandemické situace. Jakmile bude výhled situace na srpen vypadat dobře, vstupenky do prodeje rádi přidáme. Ohledně míst kamenného předprodeje budeme naše návštěvníky informovat na webových stránkách.“

Platnými vstupenkami budou také vánoční permanentky zakoupené na konci roku 2019.

Více informací a podrobný program na www.starydobrywestern.cz a www.facebook.com/starydobrywestern

avatar Autor: on 21.6.2021. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*