TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tropický sedmnáctý STARÝ DOBRÝ WESTERN

O uplynulém tropickém víkendu proběhl na Bystřičce-přehradě (okres Vsetín) sedmnáctý ročník festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN. Prý jedny z nejteplejších dní v historii ČR se i v pátek i v sobotu rozhodlo téměř dva tisíce lidí strávit ve společnosti country muziky na dvoudenním hudebním festivale.

„Je neuvěřitelné a pro nás nesmírně potěšující, že se naši návštěvníci v těchto tropických dnech rozhodli strávit čas na festivalu, místo u vody. Proto jsme se jim snažili, pobyt u nás maximálně zpříjemnit a ve spolupráci s obecními hasiči jsme „zařídili“ aspoň provizorní občasnou spršku,“ prozrazuje Tomáš Pifka, jeden z hlavních organizátorů festivalu.

Po oba festivalové dny vládlo nadprůměrně horké slunečné počasí a tak návštěvníci hojně využívali koupání v nedaleké přehradě a také procházky po hrázi na návštěvu scény U Mokrošů. Celkem se představily dvě desítky kapel, mezi nimi např. pořádající Gympleři, COP, Poutníci, Devítka, Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, Neznámi a stell-kytarová show, Milan Drobný s kapelou Faces, Schovanky a závěr patřil kapele Taxmeni. Nechyběl ani tradiční doprovodný program a předávání ocenění Association for Main Scene of Country Music. Tentokráte bylo uděleno taneční skupině country tanců Ruty Šuty z Kelče a bohužel i za nepřítomnosti Petrovi Spálenému.

Sedmnáctý ročník hudební country festivalu je úspěšně ukončen, avšak kulturní bonus připravený ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko můžete čerpat až do neděle 16. srpna a navštívit tak vybrané objekty zdarma.

A do kalendářů si již nyní můžete naplánovat další, již osmnáctý, STARÝ DOBRÝ WESTERN, který se uskuteční 5. a 6. srpna 2016.

avatar Autor: on 9.8.2015. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.