TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ve věku nedožitých 68 let zemřel Jindřich Šťáhlavský

V úterý 5. února 2013 zemřel zpěvák, muzikant, skladatel a majitel nezaměnitelného hlasu Jindřich Šťáhlavský, člen legendární country skupiny Fešáci a interpret takových hitů jako „Jaro,“ „Pojedou,“ „Dívka z Rocky Mountain“ nebo „Plavá Jane.“ V únoru tohoto roku by se dožil 68 let.
Jindřich Šťáhlavský se narodil 21. února 1945 v Ústí nad Labem. Od roku 1968 se jako zpěvák a kytarista stal členem skupiny Bluegrass Hoppers, která se později přejmenovala na Fešáky. V kapele působil do roku 1975, kdy jí musel ze zdravotních důvodů opustit. Svoji profesní činnost pak zaměřil na novinařinu, na pódiích se objevoval v sestavě skupiny Kamion. Začátkem devadesátých let minulého století se významně podílel na navrácení festivalu Porta do Ústí nad Labem. Sám pak byl nejenom držitelem Porty, ale také častým členem mezinárodní poroty festivalu a také moderátorem interpretační soutěže.
V roce 1992 Jindra po 17 letech obnovil své členství ve skupině Fešáci, ve které vydržel až do své smrti. V posledních letech však čelil dalším vážným zdravotním problémům, které jej upoutaly na invalidní vozík a tak s Fešáky vystupoval jen při velmi vzácných příležitostech. Naposledy tomu bylo při jejich narozeninovém koncertě v pražském Divadle Hybernia v prosinci 2012.

Jindra Šťáhlavský a Antonín Kny - Fešáci 45 let, Praha, Divadlo Hybernia, 19.12.2012 (Foto: Jiří Konc / CountryWorld.cz)

Jindra Šťáhlavský a Antonín Kny – Fešáci 45 let, Praha, Divadlo Hybernia, 19.12.2012 (Foto: Jiří Konc / CountryWorld.cz)

avatar Autor: on 5.2.2013. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.