TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zemřel Pavel Brümer

Pavel Brümer (Foto: Fešáci)

Pavel Brümer (Foto: Fešáci)

Další těžká rána pro českou country hudbu. Dne 15. září 2015 zemřel zpěvák a muzikant Pavel Brümer. Bylo mu 69 let. Pavel podlehl dlouhému boji s těžkou a zákeřnou nemocí.

Pavel Brümer se narodil 29. dubna 1946 ve Šluknově. V roce 1967 založil společně s Janem Turkem a Karlem Poláčkem skupinu Greenes, která se později přejmenovala na Bluegrass Hoppers a v polovině sedmdesátých let pak změnila název na Fešáky. Ve skupině hrál na banjo a zpíval. Ve stejnou dobu se také Pavel Brümer stal oficiálně profesionálním zpěvákem. S Fešáky nazpíval celou řadu hitů, k těm nejslavnějším patří například písně „Matterhorn,“ „Country bál,“ „Hvězda Countryon,“ „Zvony,“ „Komedianti nestárnou,“ nebo „Není kam se hnát.“

V roce 1989 rozšířil svojí hudební působnost na kapelu Nervové sanatorium, kterou založil se svými kolegy od Fešáků Milošem Slezákem a Antonínem Kny. Tato formace se později přejmenovala na Cadillac (podle jejich první desky) a do Pavlova repertoáru přinesla další slušnou porci hitů – „Cadillac,“ „Konečná,“ „Harley,“ „Já do nebe ještě nechci“ nebo „Mým hrdinou byl vždycky kovboj.“ V roce 1999 vydal své vlastní sólové album Není nejhůř jak se zdá.  Svoji aktivní koncertní dráhu ukončil v roce 2002, kvůli zdravotním komplikacím s těžkou cukrovkou.

avatar Autor: on 15.9.2015. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.