TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Mark Chesnutt: rapovat se nechystám

Mark ChesnuttU příležitosti předávání cen German Country Award 2005 v Erfurtu se mi naskytla jedinečná příležitost setkat se s Markem Chesnuttem a pořídit s ním rozhovor. Mark je opravdu jedinečný. Upozornil na sebe v roce 1990 a ihned se stal megahvězdou. Tehdy byl znám jako „Živý jukebox“, protože prý znal nazpamět tisícovku country písní. Během necelých deseti let se mu podařilo nasbírat neuvěřitelných 14 #1 hitů a časopis Billboard ho dokonce označil za jednoho z deseti nejhranějších country interpretů 90. let. Mark Chesnutt je zastáncem tradičního honky tonku a je označován za skutečný poklad country music.

Začátkem devadesátých let se Ti říkalo „Human jukebox“. Platí to stále?
Myslím, že ano. Pořád si všechny ty písně pamatuji. Pravděpodobně mi tak říkali, protože jsem byl tenkrát hodně mladý. V té době mi bylo 26 a uměl jsem opravdu mnoho klasických country písní. Myslím, že jsem tím na ně udělal dojem. Ale dnes je mi 41 a je zde mnoho dalších lidí mladších než já, kteří také znají množství písní. Ale zase není příliš tolik lidí, kteří by znali takové množství písní jako já, protože já jsem hrál velmi dlouho po různých tančírnách, kde jsem zpíval všechny ty staré country písně a žádné nové věci, takže jsem se téměř všechny ty klasické counryovky naučil.
Přes všechna ta léta stále žiješ v Texasu. A co Nashville? Jak často tam jezdíš?
Ano, mám rád Nashville, ale pouze kvůli obchodu. Velmi miluji Texas a bydlím blízko pobřeží Zálivu. Texas je zkrátka domov a já chci být blízko domova. Jeden čas jsem bydlel v Nashvillu, ale neustále jsem měl nějaké potíže, protože jsem nikdy nic nedokončil. Pořád jsem popíjel někde venku.
Tvé nové album se jmenuje „Savin‘ The Honky Tonk“. Máš pocit, že honky tonk umírá?
Myslím, že na některých místech se honky tonk opravdu vytrácí, ale ne v Texasu. Texas je domov honky tonku. Ale některé tančírny, ve kterých jsme dříve hrávali, se od country velmi vzdálily.
Mark ChesnuttCo si myslíš o hudbě Big & Rich?
No, tak moc ji zase neznám. Pouze jsem slyšel tu věc „Save A Horse (Ride A Cowboy)“ a pak ten jejich nový singl. Nevím, mně osobně moc nevadí ani ty rapové věci.
Ty jsi asi nikdy necítil potřebu rapovat ve svých písních..     :-))
Rapovat? Ne! Po tom jsem opravdu nikdy netoužil (smích). Myslím, že to je veselé, to ano, ale já se o to vůbec nezajímám. Ale pokud je to ono, co chtějí dělat, tak jen ať se jim daří.
Odkud pochází poslední track „Honky Tonk Heroes“? Zdá se, že je to velmi stará nahrávka.
Ano, je stará. Tu píseň napsal Billy Joe Shaver a Waylon Jennings ji nahrál v 70. letech. Myslel jsem, že by bylo skvělé dát ji na album v akustické verzi a nahrát ji jako velmi starou píseň. Také to bylo vůbec poprvé, kdy jsem hrál sám na kytaru ve své nahrávce.
Máš tři děti, že?
Tři kluky.
Jak jsou staří?
6, 8, 10.
Mark ChesnuttBereš svou rodinu na turné?
Ne, nejezdí se mnou. Rozbili by mi autobus. Také by mě drželi vzhůru celé noci. Raději zůstavají doma.
Na jaké turné nejraději vzpomínáš?
Mé oblíbené turné bylo na začátku mé kariéry s Georgem Jonesem a Conwayem Twitty. A byl to pro mě neuvěřitelný zážitek otvírat koncert pro tyto pány každou noc. Pozoroval jsem je na jevišti noc co noc a ještě jsem za to dostal zaplaceno. Nemohl jsem tomu uvěřit, byly to ty nejlepší chvíle. Mnohé jsem se naučil.
Pokud si dobře pamatuji, dělal jsi nějaké koncerty s Alanem Jacksonem.
Ano, několik jich bylo.
Jaký máš názor na jeho hudbu?
Mám rád hudbu Alana Jacksona. Je stále country. Je jedním z mála, kteří hrají tradiční country.
Jsi stále v kontaktu s Tracy Byrdem?
Ano, skoro pořád. Bydlíme jen asi 15 mil od sebe, tak se často vídáme, pokud nám to tedy dovolí naše koncertní harmonogramy.
Mnoho Tvých kolegů nahrálo vánoční album. Neplánuješ taky nějaké?
Něco takového jsme před lety zamýšleli, ale nějak to nevyšlo. Několik vánočních písní jsem také nahrál na různé kompilace. Ale v současné době žádné plány na vanoční album nemám.
Máš rád Vánoce?
Ano, je to fajn. Je to drahý čas. Více jsem si užíval jako dítě, ale teď když jsem taťka, už to není ono. Je to občas spíše depresivní.
Mark Chesnutt a Petr MečířPracuješ někdy o Vánocích nebo jsi doma s rodinou?
Pracuji tak moc, jak to jen jde. Mnohokrát pracuji těsně až do Štědrého večera. Dělám to rád, ale také rád zůstávám doma.
Plánuješ nějaké live album nebo DVD?
Ano, začali jsme na tom pracovat již před několika lety, ale pak jsem podepsal nahrávací smlouvu s mým současným labelem a musel jsem to odložit. Hodlal jsem to vydat sám. Během několika let jsem si nechal nahrát mnoho show, takže je stále možné vydat někdy live album.
Hrál jsi v Evropě již někdy dříve?
Ano, hrál. Dvakrát jsem byl v Gstaadu ve Švýcarsku, před několika lety jsem koncertoval po celém Německu a jednou jsem byl také v Anglii.
Plánuješ do budoucna nějaké evropské turné?
Ano, pracujeme na tom. Měli jsme příležitost přijet letos, ale myslím, že to asi nedopadne. Spíše někdy později v blízké budoucnosti.
Byl jsi někdy v Čechách?
Ne, nebyl.
A víš něco o České republice?
Ne, moc toho o ní nevím.
OK, tak to je vše, mockrát děkuji za rozhovor.

Exklusivní videopozdrav od Marka pro všechny české fanoušky!
Videopozdrav od Marka!
(1,18 MB)

WWW.MARKCHESNUTT.WZ.CZ

avatar Autor: on 15.2.2005. Filed under Rozhovory. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*