Legendární countryový psanec Willie Nelson připravil pro své příznivce zbrusu nové album. Jmenuje se Nacogdoches a na cestu za svými posluchači se vydá 29. dubna 2004. Už jeho neobvyklý název dává tušit, že to nebude jen tak obyčejný titul. CD Nacogdoches je vyjímečné hned z několika důvodů. A není to jen jeho názvem. Už jen způsob, jak si jej můžete zakoupit, je možné označit za nestandardní. Album totiž bude k dostání jen na Willieho oficiálních internetových stránkách (pro jistotu: www.willienelson.com). Druhým způsobem, jak můžete k této novince přijít, je zajít si na oběd do nejbližší pobočky restaurace Texas Roadhouse, která vydání alba zasponzorovala a v jejíchž prodejnách se bude tato kolekce rovněž prodávat. I když uznávám, že pro našince je tato varianta poněkud z ruky.
Ani po obsahové stránce není možné album Nacogdoches možné označit za klasické. I když je Willie znám jako zpěvák, zde zazáří „jen“ jako vynikající kytarista, jedná se totiž o album ryze instrumentální. Nelson tentokráte sáhl do svého oblíbeného jazzového repertoáru a tak si při poslechu desky budete moci v podání jeho kytary vychutnat standardy jako „Stardust,“ „How High The Moon,“ „Walkin‘ My Baby Back Home“ či western swingovou klasiku „San Antonio Rose.“ Celkem je jich k poslechu připraveno 19!
Nahrávky všech skladeb byly pořízeny již před pěti lety v Encore Studiu, které je umístěno v malém historickém městečku v jižním Texasu. Ono město se jmenuje Nacogdoches a odtud je odvozen i název celého projektu. Autorem nápadu na natočení této kolekce je dnes již nežijící mandolinista Paul Buskirk, který byl dlouholetým Nelsonovým rádcem, přítelem a také spolupracovníkem.“Po návratu z jednoho koncertního turné jsem měl telefonát. Volal mi Buskirk a sdělil mi nějakou špatnou zprávu, která se mu přihodila. Tehdy řekl, že by si rád zase společně zahrál,“ vzpomíná na vznik alba Willie Nelson. „Rozjel jsem se proto z Austinu do Nacogdoches a když jsem tam dorazil, Buskirk již měl pohromadě pár skvělých muzikantů. Tak jsme se tam posadili a začali hrát.“ A album bylo na světě.
Paul Buskirk se již jeho vydání nedožil. V roce 2002 podlehl svému boji s rakovinou. Bylo mu 78 let.
13
předcházející příspěvek