Americká countryová legenda Dolly Parton vydala svojí další desku, pomocí které se vypravila do, pro ní nepříliš obvyklé, oblasti „modré trávy“.
První skok do oblasti bluegrassu však pro tuto rodačku z východního Tennessee není zase tak daleký, jak by se mohlo na první pohled zdát. V době jejího dětství byl totiž bluegrass a horalská muzika nedílnou součástí pravidelných rodinných sešlostí.
„Nahrát bluegrassové album bylo pro mě naprostou samozřejmostí, protože tento hudební styl miluji celý svůj život,“ vypráví Dolly Parton u důvodech vzniku svého nového alba.
Legendární zpěvačku, která byla nedávno uvedena do nashvillské Country Music Hall Of Fame, podpořily v několika písních její kolegyně, zpěvačky Alison Krauss, Patty Loveless a Rhonda Vincent..
A jak dlouho se první bluegrassové album Dolly Parton vlastně natáčelo? Podle Dolly to bylo méně než týden. „Bylo to skutečně tak rychlé, protože se na této práci podílela celá řada nejlepších světovýxh bluegrassových muzikantů a zpěváků,“ uvedla Dolly pro americký magazín Billboard.

Mohlo by se Vám líbit

Zanechte komentář