TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Justin Lavash má nové album Changing of Tides

 

Lustin Lavash – Changing of Tides (obal CD)

Lustin Lavash – Changing of Tides (obal CD)

Po třech letech vydává britský kytarista a zpěvák Justin Lavash nové, žánrově doposud nejrozmanitější album s názvem Changing of Tides. Narativní deska nabídne moderně pojaté písničkářství se střetáváním hudebních stylů i rozmanitými hosty.

Vloni jsem byl nemocný, proto jsem hodně skládal a vypisoval se z frustrace. Název značí proměny v mém životě, stárnu. Mé tělo už nezvládá tolik stresu jako dřív, i tento stav je na desce zachycen. A to ani nemluvím o změnách ve světě, v Čechách, v mé rodné zemi či v politice… Rozhodně to však není politické album, vadí mi extrémismus v jakékoliv podobě,“ glosuje Lavash vznik alba.

Lavash už deset let považuje za svůj domov Prahu, kde zaujal hudební veřejnost osobitou a brilantní hrou na kytaru. Na kontě má celou řadu spoluprací s předními českými hudebníky – Michalem Horáčkem, Monikou Načevou, Lenkou Dusilovou, Vladimírem Mertou, Sunflower Caravan nebo aktuálně s písničkářkou Radůzou.

Mnohé z jeho kolegů naleznete také na novince Changing of Tides. Kromě producenta Iana Keloskyho si Lavash přizval bubeníka Davida Landštofa s kytaristou Josefem Štěpánkem, mezi hosty se objeví americký zpěvák Dan Reed, britský basista Jerry Sallis, česká hudební scéna je zastoupena Lenkou Dusilovou, pianistkou Beatou Hlavenkovou, cellistou Jonášem Krejčím či trombonistou Štěpánem Janouškem.

Na desce je dost hostů, jsou to lidé, s kterými jsem pracoval a cítím se při hraní s nimi dobře. Landštof je fantastický bubeník, jsem přesvědčen, že jeden z nejlepších u nás, jeho výkon a inteligence ve studiu byly výjimečné. Beata je velmi lyrickou pianistkou, zároveň je v její hře něco velmi silného, ve svém přístupu je až avantgardní. S Lenkou je vždy potěšením pracovat, má perfektní hlas. Štěpán Janoušek patří k nejtalentovanějším mladým hráčům v této republice, mělo by se o něm více mluvit.“

Výjimečná deska vychází i díky úspěšné crowdfundingové podpoře, na domácím labelu Tranzistor 10. dubna. Křest desky s mnoha hosty se uskuteční 26. května v pražském Experimentálním prostoru NoD. O distribuci se postará firma Supraphon, Changing of Tides mediálně popdorují Radio 1 a Fullmoonzine.cz.

Zdroj: tisková zpráva

web: www.justinlavash.com

 

avatar Autor: on 20.4.2015. Filed under Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.