TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Malina Brothers vyrážejí po roce na turné, propagují ho novým klipem

Malina Brothers (promo foto: Michal Pochylý)

Malina Brothers (promo foto: Michal Pochylý)

Pouze jednou za rok v lednu se scházejí členové kapely Malina Brothers, aby vyrazili na turné, a pak se na rok zase odmlčí. Letošní šňůru koncertů propagují její členové – přední čeští muzikanti a sourozenci – banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Pepa (Cop), doplnění o kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál Kvintet), prvním videoklipem v historii skupiny. Na písničku Návrat z loňského alba Rychlejší koně jej natočili Marek Čermák a Jan Haluza v Zubrnické Museální Železnici v Českém středohoří.

„Videoklip vychází z textu písničky, natočili jsme ho na historickém nádraží v Zubrnicích. Písničku Návrat jsme vybrali, protože k ní máme silný vztah – měl jí rád náš táta, kterému jsme ji vždy s mírnou nadsázkou hrávali, když se doma muzicírovalo.“ říká Luboš Malina, producent a fenomenální banjista Druhé trávy.

Písnička Návrat bude také na playlistu nadcházejícího turné, které začíná 18. ledna v Liberci a končí 25. ledna v Praze. Bratři Malinové s ním navštíví i Litoměřice, Třebíč, Svitavy, Zlín, Brno či Opavu. „Program vystoupení se bude odvíjet od koncepce naší desky, na kterou jsme zařadili hodně písniček od Mirka „Skunka“ Jaroše. Zároveň zahrajeme i skladby, na kterých jsme vyrůstali a byly zásadní pro naše další směřování. Jsou to písničky posbírané z repertoáru Hanka Cochrana, Kinky Friedmana nebo Zelenáčů či Hoboes. Kromě toho máme i vlastní úpravu Skočné ze Smetanovy Prodané nevěsty,“ doplňuje Malina.

Bratři Malinové se za několik posledních dekád objevili jako hudebníci či producenti na mnoha důležitých albech folku a country. Jejich muzikantského umu využívali nebo využívají interpreti a kapely od Lucie přes Pavla Bobka, Wabiho Daňka, Věru Martinovou či Lenku Filipovou. Společně se na pódiu pod hlavičkou vlastního projektu sešli před čtyřmi lety, kdy  vyslyšeli přání fanoušků a založili kapelu Malina Brothers. Mezi sebe přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku. Od té doby vždy v lednu absolvují většinou vyprodané koncerty a pak se vždy na rok odmlčí.

Plán turné:
18.01. 19:00  Liberec, Experimentální studio
19.01. 19:30  Litoměřice, Dům kultury
20.01. 19:00  Třebíč, Národní dům
21.01. 19:00  Svitavy, klub Tyjátr
22.01. 19:00  Zlín, Zelenáčova Šopa
23.01. 19:00  Brno, KC Líšeň (Dělňák)
24.01. 19:00  Opava, Club Art
25.01. 19:00  Praha, KD Mlejn

Podívejte se na videoklip k písni Návrat:

avatar Autor: on 8.1.2015. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.