TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nové album Ďáblova stáda vyjde 10. října

Wabi & Ďáblovo stádo: Příběhy písní (obal CD)

Wabi & Ďáblovo stádo: Příběhy písní (obal CD)

Nové album pro Wabiho a Ďáblovo stádo jsem odkládal, protože jsem rozhodně nechtěl dělat jen vyčpělé pokračování ƒjedničky. Potřeboval jsem impuls z jiného soudku, než jsem zjistil, že hudební publicista Michal Bystrov ve svých knížkách píše o starých písních, které často zlidověly v našich hospodách. Nejsou to však žádné rozbory textů, Bystrov odhaluje neuvěřitelné příběhy, pozadí a smysl jejich vzniku. Každý z natočených příběhů písní by vydal na celovečerní film. Okouzlily mě a vnukly smysl i chuť k další práci,“ odhaluje impuls k natočení druhé desky David Landštof.

Jednou je nikdy, dvakrát je občas,“ dodává k účasti na novince Wabi Daněk, který se představí nejen jako interpret, ale i autor textu. K Ďáblovu stádu se opět připojila písničkářka Radůza, posluchači se mohou těšit i na další hosty.

Zlidovělé písně jako Dlouhý černý závoj, Jesse James či Tancuj, Matildo však nemají čistě trampský háv. Texty z pera Františka Vrby, Josefa Škvoreckého s Lubomírem Dorůžkou či Ivo Fischera získaly snad i díky unikátnímu prostředí vzniku alba původního ducha, často protknutého rock’n’rollem, country i bluesovou melancholií.

Příběhy písní vyjdou na značce Supraphon ve spolupráci s labelem Tranzistor již 10. října 2014. Album bude také v digitální podobě na iTunes, Supraphonline či Spotify. CD bude pokřtěno na koncertě 13. listopadu v pražském Švandově divadle.

(Zdroj: tisková zpráva)

avatar Autor: on 21.9.2014. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.