TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Lindi Ortega – talentovaná Kanaďanka v Nashvillu

Lindi Ortega - Tin Star (Last Gang Records, 2013)

Lindi Ortega – Tin Star (Last Gang Records, 2013)

Jako „countryová Amy Winehouse v šatech vdovy“ bývá někdy označována kanadská zpěvačka s irskými a mexickými kořeny Lindi Ortega. Podobně jako její krajan (a zároveň i hudební oblíbenec) Daniel Romano, je tato křehká mladá dáma nápadná svým image. Výrazné líčení, síťka přes obličej a charakteristické červené „kovbojské“ boty, jsou ale jen vnějšími poznávacími rysy výborné zpěvačky a současně velice talentované písničkářky. Nejdůležitější jsou totiž její nápadité songy plné drásavě potemnělé lyriky, které dokáže podat s nebývalou energií, vášní, šarmem a přesvědčivostí.

Lindi Ortega není na hudební scéně žádným nováčkem a její současný úspěch je tvrdě vykoupen roky strávenými skládáním písní a objížděním nejrůznějších štací. Teprve po nějakých deseti letech se jí podařilo výrazněji prorazit s albem Little Red Boots (2011). Následující Cigarettes & Truckstops (2012) proniklo do americké albové hitparády. Aktuální album Tin Star (2013) pak znamenalo další hudební posun a početné řady nových příznivců. Vysloužilo si i nominaci Juno Awards v kategorii „Roots & Traditional Album of the Year“. Dlouholetá členka nezávislé hudební scény v Torontu před nedávnem přesídlila přímo do centra countryového dění – Nashvillu. V těchto dnech vyráží Lindi Ortega na Jarní turné, v jehož rámci odehraje i deset evropských koncertů.

A jak vlastně zní Lindi Ortega? Výstižnou charakteristikou její muziky mohou být některé navzájem si zdánlivě odporující obraty, kterými bývá označována: „Milované dítě Johnnyho Cashe a Dolly Parton (popř. Nancy Sinatra)“, „indie Lindi“ nebo „Loretta Lynn a Johnny Cash, ale též Janis Joplin a Joe Strummer v jediné osobě“. V jejích písních se mísí vlivy klasické country Hanka Williamse a Johnnyho Cashe, blues, indie rocku, punku, folkových písničkářů i současné alt-country. Kdo při pátrání na YouTube.com zadá: „Lindi Ortega cover“, může se ostatně přesvědčit, jaké písně si Lindi Ortega zamilovala a jak je schopná vypořádat se s jejich interpretací…

Lindi Ortega na webu:
Web: http://lindiortega.ca/
Facebook: https://www.facebook.com/lindiortegafans

 

avatar Autor: on 11.2.2014. Filed under Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.