TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Druhá tráva oživuje písně Traperů a Poutníků

Druhá tráva - album Pojďme se napít

Druhá tráva – album Pojďme se napít

Další album Roberta Křesťana, které právě vychází, nese název „Pojďme se napít“ podle písně, kterou kdysi hrával s Trapery a později také s Poutníky.  Novinka se obrací do minulosti a přináší mimo jiné dříve nenahrané písničky z období, které Robert Křesťan prožil právě v těchto kapelách. O doprovod se postarala současná sestava Druhé trávy podpořená několika zajímavými hosty, producentské role se ujal kytarista a dlouholetý spolupracovník skupiny Steve Walsh. Album vychází na značce Parlophone.

Mezi nahrávkami je také několik přejatých písní:  Claptonův Golden Ring (Co už je pryč), Kristoffersonův Rock and Roll Time (Co dělat mám), Heavy Horses (Tažní koně) z repertoáru Jethro Tull a tradicionál Home Sweet Home (Nevěřím).  Z repertoáru Traperů pochází song Srkala mošt stýblem trávy, k dalším starším kouskům patří Cibola, Komu mám lhát a Nadějí.

Album Pojďme se napít nahrála Druhá tráva ve složení: Robert Křesťan – zpěv; Luboš Malina – banjo, whistle, kaval, klarinet, vokál; Luboš Novotný – dobro, lap steel; Emil Formánek – kytara, vokál; Tomáš Liška – kontrabas; Kamil Slezák – bicí. Na albu hostují: Charlie McCoy – foukací harmonika, Pavel Petržela a Tomáš Buzek – vokál.

Zajímavou součástí novinky je také fotoalbum s fotografiemi Jiřího Turka.

avatar Autor: on 14.10.2013. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.