TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

15. STARÝ DOBRÝ WESTERN nabídne i hosty ze Spojených států

První srpnový víkend je v městečku Bystřička na Vsetínsku už tradičně vyhrazen příznivcům country a bluegrassové muziky. A letošní rok nebude výjimkou. Ve dnech 2. a 3. srpna 2013 se v okolí přehrady Bystřička uskuteční již 15. ročník festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN. Návštěvníci se mohou těšit bezmála na tři desítky hudebních vystoupení a bohatý doprovodný program.

STARÝ DOBRÝ WESTERN se za patnáct let své existence vypracoval z nevelké hudební přehlídky na dvoudenní žánrově jasně vyhraněný festival celorepublikového významu a získal si pevné místo v srdcích a kalendářích příznivců country muziky. Na dvou scénách divákům každoročně přináší to nejlepší, co nejen česká country a bluegrassová scéna nabízí. Letos se představí hudební hosté také ze Slovenska, Polska a USA.

Páteční program 15. ročníku festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN sestavili pořadatelé z kvalitních amatérských či poloprofesionálních kapel. Představí se na scéně v letním kině. „V pátek program začíná již v 16 hodin a svým vystoupením se mimo jiné blýskne také Naďa Urbánková s kapelou Bokomara,“ prozradil Martin Kožich, dramaturg festivalu. „Celý den pak uzavře tradiční country bál pod širým nebem ve společnosti pořádající kapely Gympleři ze Vsetína a skupiny Drops z Karviné,“ doplnil.

V sobotu ožijí obě festivalové scény – letní kino i scéna U Mokrošů. V brzkém odpoledni se divákům vůbec poprvé v historii festivalu představí kapela K.T.O. nebo legendární hudebník Ivan Mládek se svým Banjo Bandem.

V dalším programu vystoupí mimo jiné americko-polské seskupení Ray Scott & Lonestar Band. „Moc nás těší, že budeme mít tu čest představit návštěvníkům Westernu amerického zpěváka Raye Scotta s kapelou. Myslím, že to bude pro návštěvníky skutečná hudební lahůdka,“ radoval se dramaturg festivalu. Mezi dalšími se mohou návštěvníci těšit na dvojnásobné držitelé Ceny Akademie populární hudby Anděl – skupinu Žamboši, slovenské kapely The Colt a Neznámi nebo stálici domácí hudební scény Roberta Křesťana s kapelou Druhá Tráva. Navíc s jedinečným hostem – hráčem na foukací harmoniky – Charlie McCoyem z USA. Dramaturg Martin Kožich doplnil: „Charlie McCoy již u nás na Westernu jednou vystoupil a měl neskutečný ohlas. Proto jsme se rozhodli, pozvat jej znovu na jubilejní 15. ročník a jsme rádi, že se nám to podařilo.“ Celý galaprogram pak uzavře návštěvníky oblíbený Petr Spálený s kapelou Apollo Band.

Bohaté hudební menu sestaveno z 25 kapel ale není zdaleka tím jediným, co festival STARÝ DOBRÝ WESTERN nabízí. K akci neodmyslitelně patří také doprovodný program ve stylu country & western a pro rodiny s dětmi je připraven dětský koutek. Ve spojení s krásným prostředím Valašska, pohostinnou atmosférou a milými lidmi je festival zárukou příjemně strávených dní se spoustou nezapomenutelných zážitků.

Dva dny, dvě scény – to je festival plný hvězd – to je STARÝ DOBRÝ WESTERN.

Více na  www.starydobrywestern.cz

 

avatar Autor: on 3.7.2013. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.