TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wabi Daněk vystoupí před pražským koncertem Krise Kristoffersona

Wabi Daněk: Ďáblovo stádo (Foto: Universal Music)

Wabi Daněk: Ďáblovo stádo (Foto: Universal Music)

Wabi Daněk bude „předskokanem“ koncertu Krise Kristoffersona v Kongresovém centru Praha. Na jednom podiu se tak sejdou dvě velké legendy country music. Oba pánové mají zcela nezaměnitelný hlas. Diváci se tak mohou těšit na skvělý večer plný největších hitů obou mistrů country.
Pro Wabiho Daňka je to opravdu velká čest, že si zahraje na jednom pódiu právě s Kristoffersonem. „Samozřejmě nejsem jediný z plejády country bardů, kdo si oblíbil Krise Kristoffersona. Kromě jeho nesporných skladatelských a textařských kvalit, mne k tomu také vedl fakt, že stejně jako já nedisponuje tím, čemu se říká „velký hlas“. Ale s tím co má pracuje velmi mistrně a umí přenést naléhavost myšlenky do uší i duší posluchačů. On mi vlastně ukázal, jak na to. Navíc mě fascinovala jeho sebedůvěra a dalo by se říci „umanutost“, s níž z dobře placeného, jistého a seriózního místa odešel za svým snem do Nashvillu, aby se živil jako správce nahrávacího studia a dělal to, co považoval za svůj osud – písničky,“ řekl skromně Wabi Daněk.
Oba zpěváky navíc spojuje i fakt, že jim nedávno vyšla úplně nová alba. WABI a ĎÁBLOVO STÁDO“, je nové album, které vytvořila parta hudebníků v čele s Wabi Daňkem a Davidem Landštofem, na kterém zpívá i Radůza, nebo Aneta Langerová.
Nová deska Krise Kristoffersona nese název „Feeling Mortal“. „Nic mě nemohlo zabít,” říká Kris, když vzpomíná na dny roku 1960 prožité v Nashvillu.  “Převracel jsem auta, rozbíjel motorky, pil jsem a dělal všechno pro to, abych zemřel dřív. Ale nefungovalo to,“ dodává.
Nefungovalo to ani v nejmenším. Kris Kristofferson se ve svých 76 letech těší úctyhodné kondici a své v pořadí 28. album pojmenoval „Feeling Mortal“ (Smrtelný).
Diváci se tak můžou těšit nejen na velké hity obou legend country music, ale zároveň na písně z jejich nových desek. „Bude to svátek, snový večer pro všechny fanoušky country hudby,“ shrnula koncert Lenka Muráriková z pořádající agentury Charm Music.
Kris Kristofferson, herec, skladatel, ale především žijící legenda americké country music bude koncertovat 29. listopadu 2012 v Kongresovém centru Praha. „Kris Kristofferson patří mezi absolutní světovou špičku country music, společně s Johnnym Cashem, nebo Williem Nelsonem. Můžete se těšit na legendární hity jako Me and Bobby McGee, For the Good Times, Sunday Mornin‘ Comin‘ Down, nebo Help Me Make It Through the Night,“ uvedla Lenka Muráriková z pořádající agentury Charm Music.
Vstupenky v cenách od 490 do 2.490 Kč jsou v prodeji v síti Ticketpro.

Kris Kristofferson (Foto: Charm Music)

Kris Kristofferson (Foto: Charm Music)

avatar Autor: on 7.11.2012. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

One Response to Wabi Daněk vystoupí před pražským koncertem Krise Kristoffersona

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*