TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Legenda americké country music Kris Kristofferson se vrací do Prahy

Kris Kristofferson (Foto: Charm Music)

Kris Kristofferson (Foto: Charm Music)

Kris Kristofferson, herec, skladatel, ale především žijící legenda americké country music bude koncertovat 29. listopadu 2012 v Kongresovém centru Praha. „Kris Kristofferson patří mezi absolutní světovou špičku country music, společně s Johnny Cashem, nebo Willie Nelsonem. Můžete se těšit na legendární hity jako Me and Bobby McGee, For the Good Times, Sunday Mornin’ Comin’ Down, nebo Help Me Make It Through the Night, uvedla Lenka Muráriková z pořádající agentury Charm Music.

Rodák z Amerického Texasu mohl být fotbalistou, boxerem, barmanem, profesorem ve West Pointu. Kristofferson se v době studií v anglickém Oxfordu neúspěšně pokoušel prorazit také jako rokenrolový zpěvák pod pseudonymem Kris Carson. V roce 1960 zanechal všech studií, oženil se a narukoval do armády, kde plných pět let sloužil jako pilot vrtulníku. Během vojenské služby začal vystupovat v armádních klubech na vojenských základnách NATO a pilně skládal další písně.

V roce 1965 se seznámil s Johnny Cashem. Opustil zajištěné postavení profesora anglického jazyka na americké vojenské akademii ve West Pointu. Až v roce 1968 se konečně dočkal prvního úspěchu v podobě své první profesionální smlouvy. Postupem několika příštích let se stal uznávanou a obdivovanou hvězdou americké country music. Později se stal i úspěšným filmovým hercem. Složil hudbu k několika filmům (Songwriter) a titulní písničky (Trouble in mind). Právě za hudbu k Songwriter byl nominovaný na Oskara a za Zrodila se hvězda s Barbrou Streisandovou dostal Zlatý glóbus.

Vstupenky v cenách od 490 do 2.490 Kč jsou  v prodeji  v síti Ticketpro.

avatar Autor: on 9.9.2012. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*