TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Stodola Michala Tučného se skupinou BlueGround

BlueGroundPatnáctý ročník Stodoly Michala Tučného přinese jednu zásadní změnu. Na postu doprovodné kapely pro hlavní sobotní program došlo letos k výměně. Po čtrnácti letech se pořadatelé rozhodli nahradit skupinu Tučňáci jinou hudební formací. Volba nakonec padla na pražskou country skupinu BlueGround. Pokud patříte k návštěvníkům tuzemských country festivalů, pak jste se s BlueGroundem jistě již setkali. Pokud ne, pak vězte, že BlueGround je kapela hrající současnou moderní country hudbu a to jak převzatou ze zámoří, tak z vlastních autorských zdrojů. Jednotliví členové skupiny působili v celé řadě českých countryových a bluegrassových kapel, včetně takových, jakými jsou například Country Beat Jiřího Brabce, Fešáci, Fámy P. Kůse nebo Vabank Unit. V letošním roce vydal BlueGround CD nazvané Láska a alkohol, které jim na jaře pokřtil primátor Hl. města Prahy, Bohuslav Svoboda.
Jak se BlueGround vypořádal s legendárními hity Michala Tučného a jak oblíbeným písním prospěla pečlivá omlazovací kůra, se budete moci přesvědčit na letošní Stodole Michala Tučného v Hošticích. Spolu s BlueGroundem vystoupí i přední zpěváci české hudební scény – např. Josef Vojtek, Tomáš Klus, Ondřej Hejma, Monika Absolonová, Honza Vyčítal, Tomáš Linka, Allan Mikušek a celá řada dalších.

Marek Mikuláš na festivalu Starý dobrý western (Foto: Jiří Konc)
BlueGround na festivalu Starý dobrý western (Foto: Jiří Konc)
Igor Holub (Foto: Jiří Konc)
Petr Klouda (Foto: Jiří Konc)
Primátor Svoboda křtí CD BlueGroundu Láska a alkohol (Foto: Jiří Konc)
avatar Autor: on 8.8.2012. Filed under Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*