TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

STARÝ DOBRÝ WESTERN očima hudebníků

Hana HoreckáJiž 13. ročník country festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN se letos uskuteční první víkend v srpnu, ve dnech 5. a 6. srpna 2011 na Bystřičce – přehradě.

Festival začínal jako malý regionální festiválek, ale dnes se již jeho jméno pojí s vystoupením mnoha známých hudebních skupin zpěváků. A jak někteří vzpomínají na svá minulá vystoupení a jak těší na letošní?

Jiří Karas Pola z brněnské skupiny Poutníci říká: „Festival STARÝ DOBRÝ WESTERN znám, neboť na něm Poutníci již několikrát účinkovali. Asi nikdy však nezapomenu na akustický koncert při naší první účasti (v roce 2001), kdy vše smetla bouře a hrálo se v náhradní restauraci, a to bez aparátu, jak se říká na hubu.“ Hanka Horecká, která na festivale STARÝ DOBRÝ WESTERN vystupovala v roce 2006, také vzpomíná: „Před několika lety jsem na této akci vystupovala a moje vzpomínky jsou velmi příjemné. Kromě svého vystoupení jsem si taky zazpívala se skupinou Gympleři, kteří festival pořádají a mají moje písničky na repertoáru. Mně se zase na oplátku z jejich repertoáru moc líbí písnička Běž spát vzhůru do skal, je to pro mne opravdu srdeční záležitost.“

Poutníci na letošním ročníku vystoupí již první festivalový den – pátek 5. srpna v 18 hod. „Předvedeme část programu, se kterým jezdíme celý letošní rok, takže zazní také písničky z našeho posledního CD Poutníci slaví 40 live. Naši fanoušci si myslím přijdou na své.“, doplnil Jiří Karas Pola.
Po vystoupení Poutníků se na STARÉM DOBRÉM WESTERNU poprvé představí zpěvačka, známá také jako herečka – Petra Černocká a celý páteční večer ukončí country bál pod širým nebem.

Sobotní program startuje již od 12 hodin a hned v úvodním bloku se mohou návštěvníci těšit na Žalmana a spol. či kapelu Devítka. V průběhu sobotního dne bude program probíhat na dvou scénách a večerní program zahájí ve 20 hodin František Nedvěd s kapelou Tie break. Hanka Horecká se svoji novou kapelou jej na pódiu vystřídá ve 21 hodin. „Myslím, že moje vystoupení by mohlo být zajímavé. Bude se totiž jednat, skoro po deseti letech, o první vystoupení s živou kapelou. Bude to opravdu premiéra po všech stránkách. Ale máme v kapele dva muzikanty a zpěváky, kteří mají příjmení Slavík. Jsem optimista a beru to tak, že budeme všichni zpívat jak slavíci… Jo, a taky tam máme jednoho Stehlíka…“, dodává o svém chystaném vystoupení Hanka Horecká.

Večer pak vystoupí ještě zahraniční host Jonathan Maness s kapelou a celý program uzavře oblíbený Petr Spálený s kapelou Apollo Band.

Ať už menší kvalitní, hvězdy, nebo překvapení, STARÝ DOBRÝ WESTERN chystá nabitý program a přivítá kapely i návštěvníky z blízka i z dálky. Samozřejmě nebude chybět ani doprovodný program ve stylu country & western. Jiří Karas Pola o festivalu dodává: „Těším se na každou takovou akci, neboť zde člověk potkává lidi, které vidí velmi zřídka, ale velmi rád. Také se těším na zázemí vašeho festivalu, to je podle mě jedno z nejlepších u nás a bezkonkurenční je váš chleba se sádlem (charakteristické občerstvení pro účinkující – pozn. redakce).

Hanka Horecká má o festivalu také své mínění: „Je to velký festival, na kterém bývá hodně příjemných diváků. Dá-li Bůh, bude dobré počasí a dobrá nálada, všichni budeme spokojení. Těším se, ale zároveň mám trošku šimrání v podbřišku.“

Buďte tedy na STARÉM DOBRÉM WESTERNU s námi a poslechněte své staré dobré oblíbence nebo třeba objevte nové. První víkend v srpnu startuje festival plný hvězd – festival STARÝ DOBRÝ WESTERN.

Více informací na www.starydobrywestern.cz

Poutníci
Gympleři a Hana Horecká
Hana Horecká

Foto: archív skupiny Gympleři

avatar Autor: on 3.8.2011. Filed under Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*