TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Psycho-therapy FEST vol. IV.

Jediný český festival zaměřený na nejstarší formy rock’n’rollu vás už počtvrté zve 4. června do Vrchlabí. Od 14 hodin se na koupališti Kačák představí domácí a zahraniční kapely reprezentující to nejlepší z rock’n’rollu, psychobilly, rockabilly a punkrock’n’rollu.

Rockabilly představuje nejranější fázi rock’n’rollu. I po půlstoletí si dokázalo udržet vlastní originální formu a to i přes všechny vývojové kotrmelce, kterými prošla rocková hudba. Čerstvou krev pak do rockabilly zanesl nástup syrového punku.

Na festivalu vystoupí kapely:

The Silver Shine (Maďarsko)
Punk-a-billy trio z Budapešti existující od roku 2004 se díky velkému úspěchu na festival po třech letech vrací. V loňském roce projeli The Silver Shine Spojené státy, zúčastnili se Psychobilly Invasion over Europe Tour kdy si zahráli společně s The Meteors (UK), Long Tall Texans (UK) a Koffin Kats (USA) a zastavili se přitom ve vyprodaném pražském Rock
Café.

The Lunatics (Německo)
Originální mix old school psychobilly, rock’n’rollu, surfu, amerického punkrocku a swingu s německými a anglickými texty. Hrají od roku 2002 a na kontě mají tři alba.

Green Monster (Česká republika)
Domácí legenda psychobilly. Její frontman Radim „Cosmo“ působí na české scéně rockabilly a psychobilly už bezmála dvacet let. Na koncertech nabízejí skvělou divokou show, což je přivedlo k natáčení kultovní filmové hororové komedie Choking Hazard.

The Mordors Gang (Česká republika)
Rockabilly/psychobilly trio z Plzně fungující od oku 2001. Patří k němu vlastní tvorba s českými texty.

Degradace (Česká republika)
Ostravská smečka hrající špinavý rock’n’roll a punkrock’n’roll s českými texty, která proslula povedenými videoklipy. Vydala tři alba, poslední v roce 2009 neslo název Atomic Boogie.

Bad Tones (Česká republika)
Psychobilly trio z Prahy. Hororová vizáž, texty o upírech, vesmírných pirátech a jiných monstrech. Skupina zastupuje starou psychobilly školu.

Bela Lubosi Horror Orchestra & Rockin Rockets (Polsko)
Skupina pojmenovaná po legendárním maďarském herci proslaveném účinkováním ve filmových hororech. Jeho životní rolí se stala postava hraběte Draculy. Kapela milující westerny a horory hraje od roku 2007. Pochází kousek od Katovic a na polské scéně patří ke špičce countrybilly. Rockin Rockets na rozdíl od polsky zpívajících Bela Lugosi sázejí v klasickém rockabilly vzor 50. léta na anglické texty.

Prodej vstupenek na místě – 180 Kč studenti, 220 Kč ostatní.

avatar Autor: on 31.5.2011. Filed under Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*