TOPlist
starý dobrý western 2019

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Joe Diffie a Buddy Jewell mezi nově uvedenými do Síně slávy Petra Dulu

Peter Dula & Joe DiffieV prosinci 2009 byla v Košicích slavnostně založena Síň slávy Petra Dulu na počest předčasně zesnulého Petra, který se svou kapelou Peter & The Rowers v krátké době dosáhl obrovských úspěchů, na mnoho týdnů se dostal na přední příčky evropských hitparád, získal řadu ocenění včetně Evropské kapely roku, natočil duety s americkými hvězdami první velikosti a vystoupil v Grand Ole Opry. Od svých 18 let bojoval Peter Dula s rakovinou a svůj dlouhý boj prohrál 10. října 2009. Od té doby se na jeho počest v Košicích koná výroční vzpomínkový koncert a byla založena Síň slávy Petra Dulu, do které jsou uváděni významní umělci, kteří přispěli k šíření country music na Slovensku i v zahraničí. Součástí uvedení do Síně slávy je rovněž výsada užívat po jeden rok Petrovu kytaru značky Martin, na kterou intenzivně hrál během posledních měsíců svého života. Prvními uvedenými do Síně slávy byli v roce 2009 Allan Mikušek a polská legenda Michael Lonstar. Přinášíme Vám reportáž z druhého ročníku a aktuální informace o nově uvedených do Síně slávy.

Vzpomínková akce v Košicích

Druhý ročník slavnostního koncertu na Petrovu počest se zahraniční účastí proběhl v Košicích 20. listopadu 2010. Nejvzácnějším hostem byl Mark Peter Dula Memorial 2010Trail z Nashvillu, spoluautor většiny anglických textů Petra Dulu, dále loni uvedení umělci do Síně slávy, Michael Lonstar a Allan Mikušek a samozřejmě Petrova rodina a přátelé. Dopoledne proběhla pietní návštěva se zapálením svíček na Petrově hrobě. Samotný koncert, příznačně nazvaný „S hvězdami pod hvězdami“ se konal v košickém planetáriu. Během bohatého programu postupně vystoupili Laco Sasák, Petrův učitel, objevitel a současně i organizátor celé akce, se svými dětmi Lucií a Petrem a kapelníkem Veslárů Ferem Janem, dále Allan Mikušek, Michael Lonstar. Na závěr velkého finále byli uvedeni 4 noví umělci do Síně slávy Peter Dula Memorial 2010Petra Dulu – legendární Joe Diffie, který s Petrem nazpíval jejich slavný duet a vystoupil s ním v Grand Ole Opry, Buddy Jewell, další z Petrových hudebních vzorů, se kterým také plánoval duet, na který již nedošlo, zpěvák a textař Billy Yates (autor hitů George Jonese „Choices“ a „I Don’t Need Your Rockin‘ Chair“) a již zmíněný Mark Trail, který byl rovněž přítomen a převzal i ceny pro své nashvillské kolegy. Komorní koncert měl velmi působivou atmosféru umocněnou svým konáním v planetáriu, kde za naprosté tmy byly na noční obloze promítány Petrovy fotografie. Po skončení koncertu se konal společenský večer u Laco Sasáka, kde se hrálo a vzpomínalo na Petra až do ranních hodin.

Peter Dula Memorial 2010
(finále vzpomínkového koncertu – Lucie Sasáková, Laco Sasák, Allan Mikušek, Michael Lonstar, Peter Sasák)

Peter Dula Memorial 2010
(Allan Mikušek, Anastazia Dulová, Laco Sasák, Mark Trail, Magdalena Łuszczynska, Petr Mečíř)

Joe Diffie přebírá ocenění
Mark Trail kromě ocenění Síně slávy odvezl do Nashvillu i Petrovu kytaru, která bude v tomto roce postupně putovat po nově uvedených do Síně slávy. Jako první si ji ponechal Mark, který ji spolu s oceněním v pátek 4. února slavnostně předal Joeovi Diffiemu na příznačném místě, v zákulisí Grand Ole Opry, kde spolu v květnu 2009 společně vystoupili.

Mark Trail a Joe Diffie
(Joe Diffie přebírá kytaru Petra Dulu – Grand Ole Opry 4. února 2011)

10. února by Peter Dula oslavil své 30. narozeniny. Čest jeho památce.
Peter Dula Memorial 2010

avatar Autor: on 25.2.2011. Filed under Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*