TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Na koncertě pro Elpidu si s Please The Trees zazpíval Pavel Bobek

Pavel Bobek
Foto: Evžen Müller

V rámci kampaně Mluvme o stáří zaměřené proti diskriminaci seniorů uspořádala ve čtvrtek 10. února společnost Elpida plus, o. p. s. koncert skupiny Please The Trees. Nádhernými prostory staropražského kostela sv. Šimona a Judy obdařeného výbornou akustikou se po dobu více než dvou hodin nesly velebné i drásavé tóny této netradiční rockové party a jejich hostů.

O příjemný rozjezd se postaral Jaromír 99 (Jaromír Švejdík, mimo jiné autor proslulého komiksu Alois Nebel), který za doprovodu kytaristy Vladimíra Bára z Tata Bojs zahrál několik písní posbíraných v repertoáru kapel Priessnitz a Umakart i ze svého sólového projektu Jaromír 99 & The Bombers. Písně syrové a drsné jako Jeseníky, odkud tento všestranný umělec pochází, navodily atmosféru pro další části večera.

Hlavními účinkujícími večera byli Please The Trees, k nimž se v první polovině připojil multigenerační sbor Elpida speciálně sestavený pro tuto akci. Pokud měl večer naznačit cesty vedoucí k lámání mezigeneračních bariér, splnil to mírou vrchovatou. Hlasy sboru prostupovaly písněmi Please The Trees až neskutečně přirozeně a beze stopy jakékoli křeče. Návštěvníci, mezi nimiž převažovali příslušníci starší generace, přijímali nezvyklé spojení sboru a rockové kapely více než vstřícně.

Ve dvou písních se k Please The Trees přidal host nejvzácnější, zpěvák Pavel Bobek. Za citlivého doprovody kapely zazpíval své dva letité hity – Pojď stoupat jak dým a Ruby – a na všech zúčastněných bylo více než patrné, jak si tohle nevšední a nezapomenutelné setkání užívají. Jako bonus pak vystřihl bez doprovodu anglicky zpívaný úryvek ze slavného Nedělního rána – Sunday Morning Coming Down.

Potom už prostory kostela rezonovaly s aktuálním repertoárem Please The Trees, které pro tento koncert posílil pianista Viliam Béreš. Jeho razantní a zároveň zvukomalebný styl hry souzněl se zbytkem kapely tak dokonale, že nezbývá než věřit, že se s ním v řadách PTT budeme setkávat častěji. Akustika kostela dovolila muzikantům i nebývalé hrátky se zvukem, činely rozechvívanými smyčcem počínaje, kytarovými vazbami konče. Poslední z přídavků velmi vydařeného koncertu zazpíval Václav Havelka bez mikrofonu jen s akustickou kytarou…

Litovat lze jediného – na koncert bohužel nemohl dorazit John Reynolds, který na billboardech ke kampani Mluvme o stáří představuje dědečka Václava Havelky. Zhruba před týdnem si při pádu v newyorkském metru zlomil klíční kost, a tak píseň Green City, kterou mu kapela věnovala a ve které se připojili i návštěvníci koncertu (text písně měli přichystaný na svých místech), mu mohla být zahrána jen na dálku.

Výtěžek koncertu půjde na podporu Linky seniorů. Ta bohužel letos získala od státu jen poloviční podporu oproti minulým rokům. Úspěch celé akce by tak mohl být pro pořadatele motivací k uspořádání dalšího podobně chvályhodného počinu.

Pavel Bobek a Please The Trees
Please The Trees
Please The Trees
Please The Trees
Please The Trees
Please The Trees
Please The Trees
Please The Trees
Please The Trees
Please The Trees
Pavel Bobek
Foto: Evžen Müller
avatar Autor: on 16.2.2011. Filed under Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

One Response to Na koncertě pro Elpidu si s Please The Trees zazpíval Pavel Bobek

  1. Pingback: Please The Trees vydávají nové album A Forest Affair | CountryWorld.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*