TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Time Life vydá nové nahrávky Hanka Williamse

Hank WilliamsHudební vydavatelství Time Life chystá na listopad 2009 k vydání novou kolekci dosud neuveřejněných nahrávek legendárního Hanka Williamse, které pocházejí z rozhlasového pořadu Mother’s Best Radio Show. Kolekce, která přinese celkem 50 nových nahrávek z roku 1951, ponese název Revealed: Unreleased Recordings. Zajímavostí projektu je, že součástí záznamu nejsou jenom písně, ale také rozhovory Hanka Williamse s moderátorem pořadu a s členy jeho doprovodné kapely. Připravovaná třídisková kolekce je pokračováním kompilace Unrealesed Recordings, vydané stejným labelem v minulém roce.
„ Pro mne osobně to je mnohem víc, než jen kolekce nově uveřejněných nahrávek. Díky rozhovorům s mým otcem tak posluchač může získat nový rozměr Hanka Williamse, ne jen jako zpěváka a baviče, ale také jako člověka,“ říká o projektu Jett Williamsová, dcera Hanka Williamse. „To je také důvod, proč jsme kolekci dali podtitul ‚Revealed’ – Odhalený. Stejně jako v případě prvního dílu, i zde je velmi silná sestava písní, tentokrát jsme ale každému ze tří disků zvolili speciální téma.“
Mezi písněmi je i nahrávka skladby „Cold, Cold Heart,“ která pochází z jednoho z nejstarších dochovaných dílů této rozhlasové show a to znamená, že se jedná o vůbec první veřejné předvedení této písně, která se stala Hankovým prvním celoamerickým hitem a otevřela mu i cestu do legendární Grand Ole Opry.
Každý z dílů této rozhlasové show je na CD zaznamenán přesně tak, jak byl odvysílán v roce 1951. Nahrávky ukazují nejenom Hankův smysl pro humor, ale i jeho lásku k muzice ve chvílích, když něžně hovoří o svých oblíbených písních.
Tyto cenné nahrávky byly pro fanoušky málem navždy ztracené. Vystoupení bylo totiž natočeno na disky, u kterých se předpokládalo pouze jedno použití. Po použití byl takový disk odložen a někdy dokonce vyhozen. To byl případ i těchto nahrávek s Hankem Williamsem. Jeden ze zaměstnanců nashvillské rozhlasové stanice WSM si však všiml, že disky leží v koši a tak si je vzal domů. Nahrávky se potom dostaly k Jett Williamsové, která následně svedla osm let trvající boj o autorská práva na tyto snímky. Jett nakonec uspěla a získala právo k jejich vydání.
Zbývajících 143 nahrávek z pořadu Mother’s Best bude vydáno u firmy Time Life v průběhu následujících tří let.

avatar Autor: on 13.10.2009. Filed under Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*