TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Novinky ze Supraphonu: Rangers, Mirek Černý, Country Beat a další

Pro prázdninové a předprázdninové období si hudební vydavatelství Supraphon připravilo několik zajímavých novinek, které by rozhodně neměly uniknout všem příznivcům klasické české country hudby a folku. I když s některými alby jste se na našich stránkách již setkali, v tomto článku vám přinášíme jejich stručnou rekapitulaci pro tu pravou letní country inspiraci.

Karel Černoch: Srdcové trumfyPrvním naším tipem na desku ze supraphonské nabídky je album duetů Karla Černocha nazvané Srdcové trumfy. Deska obsahuje 19 vybraných nahrávek, které Karel Černoch pořídil v uplynulých letech s plejádou hvězd české populární hudby. 20. bonusovou nahrávkou je pak úplná novinka, duet s dcerou Terezou, jinak členkou dívčího tria Black Milk. Píseň „Bylo to jen zdání,“ kterou můžete v těchto dnech slyšet ve vysílání řady rozhlasových stanic, má nesporné ambice stát se jedním z hitů letošního léta. Kromě této skladby na desce najdete i dueta s Waldemarem Matuškou, Naďou Urbánkovou, Filipem Brabcem, Jiřím Wimmerem, Marií Rottrovou či s operním velikánem Peterem Dvorským.

Mirek Černý: Balíček karetDalším zajímavým titulem, který v uplynulých týdnech obohatil katalog Supraphonu je rozšířená reedice alba Balíček karet Mirka Černého. Tento titul vychází v tzv. platinové edici. Vůbec poprvé vyšel na labelu Supraphonu v roce 1992. Jeho základem jsou nahrávky, které Mirek Černý pořídil s různými formacemi v letech 1969 a 1970, doplněné o melodramata z projektu Bylo nebylo, který připravil společně s Michalem Bukovičem a skladatelem Slávou Kunstem a v roce 1977 také natočil se Studiovým orchestrem Jiřího Svobody. Reedice navíc přináší i nahrávky z posledních let, vydané na deskách společnosti Venkow Records/Universal.

Hana a Petr Ulrychovi: PísněTo nejlepší z písní Hany a Petra Ulrychových naleznete na dvojcédéčku Písně. Tato unikátní kompilace byla sestavena samotným Petrem Ulrychem a nabízí ucelený pohled na hudební dráhu této nezaměnitelné sourozenecké dvojice. Deska začíná nahrávkami z bigbeatového Brna 60. let a pokračuje přes velké hity jako „Seď a tiše poslouchej“ či „Nechoď do kláštera,“ až k písním z nejrůznějších muzikálových či filmových projektů.

Mr. Rock & Mr. RollI hudební vydavatelství Supraphon by se rádo připojilo k oslavám 50 let rokenrolu a proto pro letní dny připravilo kompilaci Mr. Rock & Mr. Roll, která nabízí nejslavnější songy amerických klasiků v originálním podání našich nejslavnějších představitelů tohoto žánru – Pavla Bobka, Mikiho Volka, Pavla Sedláčka, Petra Kaplana, Josefa Laufera a pochopitelně skupiny Olympic. Kromě klasických interpretů však uslyšíte i rockové nahrávky v podání Waldemara Matušky, Evy Pilarové či Yvonne Přenosilové. Nechybějí pochopitelně ani písně mladší, v podání Věry Špinarové, Karla Zicha či Ivana Hlase.

Rangers: To nejlepší z PlavcůA zpět do countryových vod. A s kým jiným než se skupinou Plavci. Loňský první díl výběrové kompilace nabídl pohled na období, kdy skupina vystupovala ještě pod názvem Rangers. Doba však pokročila a z Rangers se nuceně stali Plavci. To však nic nezměnilo na jejich úspěchu a na kráse jejich písní. Hity jako „Vysočina,“ „Kopej hrob můj,“ “Poutník s kytarou,“ „Inženýrská“ nebo „Trpasličí svatba“ bezesporu patří do zlatého fondu naší country hudby. Dvojcédéčko To nejlepší z Plavců je navíc doplněno o koncertní bonus z projektu Plavci na Poříčí, který je skvěle doplněn průvodním slovem Luďka Nekudy.

Country Beat Jiřího Brabce: Zlaté hityPosledním předprázdninovým country projektem Supraphonu je dvojdiskový výběr Country Beatu Jiřího Brabce nazvaný jednoduše Zlaté hity. 2. července 2005 si připomeneme nedožité pětašedesátiny kapelníka Jiřího Brabce. Člověka, který po celý svůj život patřil k nejsilnějším hnacím motorům české country music. Mirek Černý připravil dvojcédéčkový výběr nezapomenutelných hitů, které Country Beat natočil např. s Naďou Urbánkovou, Jiřím Grossmannem, Ladislavem Vodičkou, Karlem Kahovcem či Karlem Černochem. Pochopitelně nechybějí písně jako „Blizzard,“ „Své banjo odhazuji v dál,“ „Galveston,“ „Čekej tiše,“ „Modřínů háj,“ „Drahý můj,“ „Závidím,“ „Svatební průvod,“ „Je to zlé,“ nebo „Shane.“

avatar Autor: on 28.6.2005. Filed under Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*