TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ve zkratce: Blake Shelton, Willie Nelson, Norah Jones, Elvis Costello

Blake SheltonPřinášíme vám další várku aktuálních zpráv a zpráviček ze světa country music. Dnes se mimo jiné zaměříme na interprety, kteří do countryových vod přicházejí z jiných žánrových oblastí. Dozvíte se, jak dopadl letošní ročník tradičního benefičního koncertu Farm Aid a také, který z countryových zpěváků má teď před očima samé hvězdičky.

… Norah Jones, která do světa hudebního šoubyznysu vstoupila s jasným cílem dostat se mi jazzovou elitu, se stále častěji vyskytuje také v countryové oblasti. A že se nejedná o výskyty náhodné, potvrzují i nedávné zpěvaččiny výroky. „Nechci být čistokrevnou countryovou zpěvačkou,“ říká o své současné orientaci Norah. „Vždy jsem ale byla velkou fanynkou osobností jako Johnny Cash, Willie Nelson, Dolly Parton či Loretta Lynn. A všichni tito velikáni jsou mými velkými vzory a mají také vliv na mojí hudbu.“

… Ke country music směřuje i rocker Elvis Costello. V úterý 21. září 2004 mu na značce Lost Highway vychází nové album s názvem The Delivery Man, které je směsicí country a soulu. „The Delivery Man“ vypráví příběh tří žen, z nichž dvě ztělesňují zpěvačky, které si Costello přizval do nahrávacího studia – Emmylou Harris a Lucinda Williams.

… Letošní ročník benefičního koncertu Farm Aid opět skončil úspěšně. Ačkoliv se pořadatelé museli potýkat s chladným a vlhkým počasím, nakonec byl výtěžek z akce celý jeden milion dolarů. Celodenní koncert se uskutečnil v sobotu 18. září 2004 ve washingtonském Auburnu. V programu vystoupili například Dave Matthews, Trick Pony, Lucinda Williams či Jerry Lee Lewis. Nechyběli ani zakladatelé celého projektu – Willie Nelson, Neil Young a John Mellencamp. Výtěžek z koncertu půjde na pomoc rodinám farmářů v dané oblasti.

… Zpěvák Blake Shelton unikl ve středu 15. září 2004 jen o vlásek smrti, když během přeletu z Montany do Louisville došlo k poruše jeho soukromého letadla. Sotva se stroj odlepil od runwaye letiště v Salt Lake City, vypukl na jeho palubě požár. Posádce se naštěstí podařilo vrátit na letiště a v pořádku přistát. Všichni pasažéři nakonec vyvázli bez nejmenšího zranění.

… Randy Travis, kterému v listopadu tohoto roku vyjde po dlouhé gospelové sérii opět čistě countryové album, se chystá do Kalifornie. A to přímo do Hollywoodu. Stane se totiž další countryovou celebritou, která bude mít svoji hvězdu na Chodníku slávy. Slavnostní odhalení se uskuteční ve středu 29. září 2004.

avatar Autor: on 20.9.2004. Filed under Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*