TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zemřel kytarista a zpěvák Tomáš Berka z tria VoKoBere

Tomáš Berka na Vyšehraní 2016 (Foto: Jiří Konc / CountryWorld.cz)

Tomáš Berka na Vyšehraní 2016 (Foto: Jiří Konc / CountryWorld.cz)

Ve čtvrtek 11. října 2018 zemřel v plzeňské nemocnici kytarista  a zpěvák Tomáš Berka, který společně s Jirkou Vondráčkem a Petrem Kocmanem tvořil vokálně instrumentální trio VoKoBere. Bylo mu 50 let. Hudebník podlehl následkům mozkové mrtvice, která ho zasáhla před několika dny přímo na jevišti během koncertu VoKoBere.

„Náš kolega a kamarád Tomáš Berka dnes ráno zemřel. Na posledním koncertě s Vokobere přimo na jevišti zkolaboval. Byl okamžitě převezen sanitkou do plzeňské nemocnice s diagnozou mozková mrtvice. Doufali a věřili jsme, jsme že to ustojí… ale stav se bohužel během pěti dní jen zhoršoval. Dneska bohužel skončila Tomášova životní a hudební pouť. Je nám to všem hrozně líto a nezbývá nám než doufat a věřit, že se potkáme až zase jindy a jinde.,“ uvedl Jiří Vondráček na svém facebookovém profilu.

Tomáš Berka se narodil 16. června 1968. Na kytaru začal hrát ve svých devíti letech. Jako muzikant spolupracoval s celou řadou kapel naší folkové a folkrockové scény, vidět jste ho mohli například i s Vlastou Redlem. V minulosti působil také s vlastní kapelou Corpus Delicti. V současnosti kromě společného hraní s Jiřím Vondráčkem a Petrem Kocmanem ve formaci VoKoBere, spolupracoval také s Ivou Marešovou nebo hudebníkem Varhanem Orchestrovičem Bauerem.

VoKoBere na Vyšehraní 2016 (Foto: Jiří Konc / CountryWorld.cz)

VoKoBere na Vyšehraní 2016 (Foto: Jiří Konc / CountryWorld.cz)

avatar Autor: on 12.10.2018. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*