TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Letošní STARÝ DOBRÝ WESTERN rozšířil prostor pro regionální kapely

Kentucky, STARÝ DOBRÝ WESTERN (Foto: Pavel Hrdlička / Gympleři)

Kentucky, STARÝ DOBRÝ WESTERN (Foto: Pavel Hrdlička / Gympleři)

Letošní ročník festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN se rozrůstá na tři scény a program bude probíhat až do neděle. Startuje se v pátek 4. srpna 2017 na Bystřičce – přehradě (okres Vsetín).

„Na Westernu se každoročně představují amatérské kapely vedle profesionálních, chceme tak promíchat známá jména, která táhnou návštěvníky, se zatím neznámými, které ale často nabízejí srovnatelný hudební zážitek. Zájem regionálních kapel byl dlouhodobě tak velký, že jsme jej nedokázali uspokojit,“ vysvětluje dramaturg festivalu Martin Kožich jeden z důvodů, proč se letos Western rozšiřuje na tři scény.

Ani letošní ročník není o známá jména ochuzen. Z vystupujících lze jmenovat například Věru Martinovou, Jardu Wykrenta – známého hudebníka a textaře, skupinu AG Flek, Rangers Band nebo Pavlínu Jíšovou. To jsou interpreti, které rozhodně netřeba představovat, a ty doplní zahraniční jména: Red Herring (Nizozemí), Tarso Miller Trio (Brazílie / SK), Willie Jones Band (USA / SK) a hvězda sobotního galavečera, americké keltsko-blues-bluegrassové duo Cia Cherryholmes (banjo) a Stetson Adkisson (kytara) s doprovodem slovenské kapely Songs of the Fall.

Na jakou regionální kapelu z blízkého i trošku vzdálenějšího okolí se mohou posluchači těšit dále? Páteční odpoledne obstará „severní Morava“. Z Mohelnice přijede kapela A.M. Úlet s autorskou akustickou tvorbou frontmana Janka Adamce s důrazem na texty a z nedalekého Šumperka pak dorazí formace s ryze moderní country „Holátka“. Páteční country bál tradičně zahájí vsetínští Gympleři a po nich dokončí věrně revivalová kapela Michal Tučný Revival Plzeň.

Sobotní den bude premiérově probíhat na třech scénách. Nová scéna Kemp Ranč zahájí svůj program již v 10 hodin vystoupením kapely z Němčic nad Hanou „Tak Určitě Band“. V jejich repertoáru si vybere každý, od českých textů přes populární pecky. Naladění na bluegrassovou notu pak zařídí pánská bruntálská kapela Arrest.

V 11 hodin startuje scéna U Mokrošů vystoupením ostřílené zlínské bluegrass-country kapely Jack´s Band. Po nich vystoupí valašsko-meziříčská písničkářka s autorskou tvorbou Lucie Redlová s doprovodem kapely Garde.

A ve 13 hodin se uvede do „chodu“ i scéna Letní kino. Také na ní se mezi zahraničními hvězdami představí regionální kapely. Tou první zde bude zlínská kapela Podjezd, která v letošním roce slaví 25 let své existence a svým příjemným projevem, vkusnými texty a muzikantským uměním se právem řadí mezi nejznámější kapely Zlínska. Regionální okénko zakončí pořádající Gympleři, jejichž složení se po třech letech ustálilo na počtu osmi muzikantů, kteří hrají country muziku s převážně autorskými texty.

Festivalový víkend příjemně zakončí třetí nedělní den a regionální vystupující na scéně Kemp Ranč. Opět od 10 hodiny, k dobrému ránu a možná ještě do spacáků, zahraje ostravský písničkář Libor Tulák Žíla. Následovat bude kroměřížské folk-country seskupení Jamtour a celý program uzavře kapela K.a P.P.R. Ač jsou členové z celé Moravě, tvrdí o sobě, že je to zlínská kapela a hrají styl „alternativ-folk-kontraband“, volně přeloženo „milé písničky s českými texty“ – přijďte si poslechnout a posoudit sami.

„A když už se představují regionální vystupující, neměl bych opomenout taneční seskupení, která již mnoho let dolaďují atmosféru STARÉHO DOBRÉHO WESTERNU. Těmi jsou uskupení Ruty Šuty Kelč z města Kelč u Valašského Meziříčí. Tanečníci, kteří před mnoha lety začínali také v dětském věku, již nyní sami vedou taneční skupinu a vychovávají novou generaci tanečníků. A druhým pravidelným tanečním hostem jsou tanečníci z Kentucky Nivnice, kteří si tančí pro radost a s nadšením“, doplňuje dramaturgii Tomáš Pifka, jeden z hlavních pořadatelů festivalu.

Z Nivnice jsou také členové Westernové Valašské Kavalérie – Renata a Josef Velečtí, kteří letos, stejně jako v minulých letech, budou na Westernu předvádět dovednosti práce s kolty, bičem či sekyrami.

Toto ovšem není zdaleka kompletní výčet programu 19. ročníku. Na návštěvníky čeká mnoho interpretů „hvězdných jmen“ a také zahraniční účinkující. Program je nabitý po celé tři dny, na třech scénách. Podrobnosti k programu najdete na www.starydobrywestern.cz

avatar Autor: on 26.7.2017. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*