TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Festival Porta slaví 50 let

Jubilejní padesátý ročník Porty oslaví vítězové Port 1967 -2015 – Spirituál Kvintet, Fešáci, Wabi Daněk, Kamelot, Samson Lenk, P.Žalman, COP, R. Křesťan, Nezmaři, Epydemye, Zelenáči, Vojta Kiďák Tomáško, New Rangers a mnoho dalších hvězd české folkové scény. Třídenní finále interpretační soutěže proběhne poslední předprázdninový víkend v lesním divadle v Řevnicích u Prahy 24. -26. 6.2016.

Dramaturgie letošního jubilejního ročníku je postavena jen na vítězích předchozích ročníků. Spolu s hvězdami folk a country vystoupí 16 soutěžících kapel, které se probojovaly do finále interpretační Porty z oblastních kol v ČR. Soutěž dává příležitost začínajícím skupinám a je určena především pro žánry folk &country, písničkáře, bluegrass, trampské ale i bluesové kapely. V průběhu několika desetiletí festivalem Porta prošla většina skupin, muzikantů a osobností, kteří dnes reprezentují českou folk & country scénu.

Letošní ročník bude také obohacen o udělení sošky  Zlatá Porta.  Uděluje se od roku 1976 jako pocta za přínos pro žánr a Portu interpretům,  ale i významným osobnostem, které Portu výrazně ovlivnily. Oceněni byli v minulosti např. Karel Plíhal, Jarek Nohavica, Wabi Daněk, Spirituál Kvintet, Pacifik a mnoho dalších osobností tohoto žánru.

Wabi Daněk o současné Portě říká: V Řevnicích se mi zpívá fantasticky, protože je to v lese. Lidi jsou tam bezvadný, všechno je tam nádherný a tak se tam rád vracím…Z těch vítězných portovních písniček dám asi Ročník 47, protože ta je z duše. A Rosa?  Ta tam asi musí bejt…

Portu opět natočí Český rozhlas Olomouc a  nedělní vystoupení letos zaznamená Česká televize . V režii Adama Rezka tak vzniknou dva hodinové pořady pro Čt Art.
Druhá scéna bude patřit semifinále, kam postoupili soutěžící z druhých míst oblastních kol. Odtud postoupí minimálně dva soutěžící do finále soutěže. Můžete přijít fandit novým talentovaným kapelám a projít se při tom lesem, nebo si udělat malý výlet na blízký Karlštejn. Nebudou chybět báječné steaky na roštu, skvělá káva z café –Mamamia ani divácké soutěže. Návštěvníci se zkrátka mají na co těšit.

Vstupenky: http://www.porta-festival.cz/obchod-porty/vstupenky

WEB Porty: http://www.porta-festival.cz/

Facebook Porty: https://www.facebook.com/porta.revnice/?fref=ts

ePortýr:  www.eportyr.cz

Porta Řevnice 2016

Porta Řevnice 2016

avatar Autor: on 5.6.2016. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.