TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zemřela Joey Feek z dua Joey + Rory

Joey + Rory (Foto: joeyandrory.com)

Joey + Rory (Foto: joeyandrory.com)

Zpěvačka Joey Martin Feek z countryového dua Joey + Rory prohrála svůj několikaměsíční boj s rakovinou. Zemřela v pátek 3. března 2016 odpoledne ve věku 40 let. „Největší sen mé ženy se konečně splnil. Je v Nebi,“ uvedl zpěvaččin manžel Rory Feek na svém blogu This Life I Live. „Rakovina je pryč, bolest skončila a její slzy oschly. Joey je konečně v náručí svého milovaného bratra Justina a svým krásným hlasem zpívá píseň svému zachránci.“

Joey Martin se narodila 9. září 1975. Vyrůstala v malém farmářském a průmyslovém městě Alexandria ve státě Indiana jako třetí z pěti dětí. Vztah k hudbě si utvořila již v útlém dětství. Její otec Jack, válečný veterán z Vietnamu hrál na kytaru a její matka June zpívala gospel.

Své první vystoupení absolvovala již na základní škole v talentové soutěži, kde zpívala píseň z repertoáru Dolly Parton „Coat of Many Colors.“ Milovala koně a proto po absolvování střední školy pracovala jako asistentka veterináře. V práci s koňmi pokračovala, i když se přestěhovala do malého města jižně od Nashvillu. Zároveň si ale začala plnit i svoje hudební sny.

15. června 2002 se Joey provdala za svoji životní lásku, Roryho Feeka. Zpočátku působila jako sólová zpěvačka, zatímco její manžel působil na poli autorském. Změna přišla až díky talentové soutěži televize CMT Can You Duet, které se zúčastnili jako duo a ve které skončili na třetím místě. Následně podepsali nahrávací smlouvu se společností Sugar Hill Records, pro kterou vydali v roce 2008 své debutové album The Life of a Song a ve vydávání nových alb pokračovali i v dalších letech. 17. února 2014 Joey porodila dceru, která dostala jméno Indiana. Jen pár měsíců poté diagnostikovali lékaři u Joey rakovinu děložního hrdla. Nádor byl zachycen včas a po chirurgickém zákroku lékaři konstatovali, že léčba byla úspěšně dokončena. Bohužel zákeřná nemoc se vrátila v červnu 2015 a nemoc byla diagnostikována ve čtvrtém stádiu. Po prvním neúspěšném cyklu chemoterapie se Joey rozhodla další léčbu nepodstoupit a vrátila se do domácí péče.  V roce 2016 byli Joey + Rory nominováni na cenu Grammy pro Nejlepší countryové duo či skupinu a rovněž jim vyšlo definitivně poslední album Hymns That Are Important To Us.

avatar Autor: on 5.3.2016. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.