TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zemřel Standa Chmelík

Standa Chmelík na Country Fontáně 2014 (Foto: Jiří Konc / CountryWorld.cz)

Standa Chmelík na Country Fontáně 2014 (Foto: Jiří Konc / CountryWorld.cz)

V sobotu 13. února 2016 zemřel textař, skladatel, multiinstrumentalista a producent Stanislav Chmelík. Bylo mu 74 let. O jeho úmrtí informovalo pražské Country Radio, se kterým řadu let spolupracoval.

Standa Chmelík se narodil 25. října 1941. Nejdříve se učil hrát na kytaru, ale v průběhu středoškolských studií se díky náhodě dostal ke hře na klarinet, ze kterého později přesedlal na saxofon. Na něj hrál v pražské Redutě a také se snažil zakládat nejrůznější vlastní kapely. V druhé polovině sedmdesátých let působil pod pražským Pragokoncertem, kde se seznámil s Karlem Zichem a začal dělat manažera pro jeho skupinu Flop. V osmdesátých letech také začal vystupovat se zpěvačkou Jitkou Vrbovou, se kterou působil až do své smrti. Standu Chmelíka znají také posluchači rozhlasových stanic, kromě již zmíněného Country Radia působil i ve vysílání Českého rozhlasu.


avatar Autor: on 15.2.2016. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.