TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ponurá country z Vancouveru – v Praze a Opavě vystoupí Black Claw

Country zdaleka nemusí být jen z Nashvillu a od vkročení alternativní country na hudební scénu už také uběhlo pár desítek let. Před dvěma lety vznikla virtuální platforma zastřešující to nejtemnější a nejzajímavější nejen z alt country. Death Roots Syndicate se zaměřuje na pochmurnější podobu folku, blues, country a bluegrassu, vycházející z tradic amerického kontinentu, prolezlou pachem šantánů, zapadlých špeluněk i krchova. A právě ze stáje Death Roots Syndicate vyrážejí na podzimní turné dvě kapely z odlišných kontinentů – Black Claw z Vancouveru a finská Seuora, které se v rámci své evropské šňůry zastaví v novém bratislavském pubu v historickém domě ze 13. století Black Well,  nedávno otevřeném kulturním prostoru Platforma Troppau v Opavě a pražském klubu Buben.

Inspirovaná amerikanou, Johnnym Cashem či Those Poor Bastards se v pustých lesích kanadské divočiny zrodila naštvaná muzika Black Claw. Severoamerická black country si libuje v divokých vystoupeních a vykreslování pošmourných odstínů ještě o poznání krutějších, než dokáže zachytit studiový materiál. Do Prahy přijede Reverend Black Claw představit čtvrté album, letošní Thieving Bones. Osmi písním v pádivém tempu a s rázným banjem dominuje Reverendův hlas, burácivý a nekompromisní jako motorová pila, těšte se na canadian noir one man show chlapíka s vizáží vyhazovače nočního baru po setkání s bandou deklasovaných zmetků.

Black Claw zahraje spolu s finským bluesovým duem Seuora kombinujícím elementy zašlé slávy kabaretů, death blues a evropského noir-folku.

Black Claw (can) + Seuora (fin) vystoupí:

  • 24. 10. 2015, Black Well, Bratislava
  • 25. 10. 2015, Platzforma Troppau, Opava, 19:00
  • 26. 10. 2015, Klub Buben, Praha, 20:30
Black Claw + Seuora

Black Claw + Seuora

https://www.youtube.com/watch?v=K-GKhPxmcJ0

avatar Autor: on 11.10.2015. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.