TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Rattlesnake Annie vystoupí v Brně

Americká zpěvačka Rattlesnake Annie, která je u nás známá pod počeštěným jménem Anka Chřestýš, opět zazpívá pro své české fanoušky. Tentokrát se dočkají její příznivci v Brně. Annie zde vystoupí 11. září 2015 na Ranči „Ch“ v Brně-Ořešíně. Vstupenky lze zakoupit na www.rvcklement.cz nebo na prodejně Josefská 9 v Brně. tel.: 607 586 379.

Rattlesnake Annie se narodila 26. prosince 1941 v Puryearu ve státě Tennessee jako Rosan Gallimore. K hudbě se dostala prostřednictvím svého otce, který byl countryovým a bluesovým zpěvákem. Od 12 let působila spolu se svými sestrami ve skupině Gallimore Sisters. Svojí profesionální sólovou dráhu zahájila až v sedmdesátých letech, její první singl, píseň „Texas Lullaby“ vyšel v roce 1974. Ve své kariéře se zajímala o hudbu jiných národů, což jí na začátku 80. let zavedlo do Evropy, kde následně odstartovala spolupráci s Michalem Tučným. Pro československý Supraphon spolu dokonce natočili dlouhohrající desku Anka Chřestýš & Poslední kovboj, která vyšla v roce 1983. Po Michalově smrti natočila pro českou Sony Music vzpomínkové album Adios Last Cowboy, na které si přizvala např. Allana Mikuška nebo Dana Koredu. Kromě České republiky je Rattlesnake Annie velmi aktivní v Asii, zejména pak v Japonsku. Své písně natáčela ale také v Rusku, Španělsku, Německu a v dalších zemích.

 

Rattlesnake Annie v Brně - plakát

Rattlesnake Annie v Brně – plakát

avatar Autor: on 10.6.2015. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.