TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Jiří Zima opouští Tučňáky

V sestavě skupiny Tučňáci nastala jedna výrazná změna. Za steelkytarou již neuvidíte Jirku Zimu. Zakládající člen skupiny a také její dlouholetý kapelník se rozhodl ze zdravotních důvodů ukončit svoje působení v někdejší doprovodné kapele skupině Michala Tučného.

Steelkytaru teď bude u Tučňáků obsluhovat David Babka, kterého si fanoušci country music jistě pamatují z dob jeho působení v sestavě legendárních Greenhornů a také z první sestavy Petr Kocman Bandu.

Jiří Zima si v budoucnu s Tučňáky zahraje už jen jako host při významnějších příležitostech a to na dobro či akustickou kytaru.

Jiří Zima se hudbě věnuje od 70. let minulého století, kdy působil v různých amatérských a poloprofesionálních kapelách v oblasti Ústí nad Labem. V roce 1980 spoluzákladal spolu se Zdeňkem Rytířem doprovodnou skupinu Michala Tučného Tučňáci, kde hrál na dobro, banjo, kytaru a steelkytaru a v pozdějších letech působil i jako hudební aranžér a kapelník. V 90. letech působil i v řadě německých kapel (např. Kactus, Western Union či v doprovodné kapele Lindy Feller). Na domácí scéně byl vidět v nově vzniklé skupině Tomáše Linky Přímá linka a spolupracoval také s Taxmeny. Je členem skupiny Greenhorns, kde hraje na dobro a akustickou kytaru. Jeho steelkytaru můžeme slyšet ve stovkách hudebních nahrávek.

Skupina Tučňáci oslaví letos 35 let své existence, které si připomene spolu s Fešáky, Taxmeny a Greenhorny na narozeninovém koncertu 50 let české country, který se uskuteční 12. listopadu 2015 v pražské Lucerně.

Jiří Zima, koncert Honzy Vyčítala a skupiny Greenhorns, Praha, Divadlo ABC 21.10.2012 (Foto: Jiří Konc / CountryWorld.cz)

Jiří Zima, koncert Honzy Vyčítala a skupiny Greenhorns, Praha, Divadlo ABC 21.10.2012 (Foto: Jiří Konc / CountryWorld.cz)

avatar Autor: on 9.6.2015. Filed under Headlines,Zprávy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.