TOPlist
starý dobrý western 2019

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Graveyard Train – australská „horror country“ na českých a moravských pódiích

Graveyard Train

Graveyard Train

Celkem čtyřikrát vystoupí v Čechách a na Moravě australská skupina Graveyard Train, jejíž alt-country songy nabízejí vydatnou dávku horrorových příběhů. Strašidla, upíří, mumie, vlkodlaci se potkávají s originální muzikou namíchanou z country, bluegrassu, rockabilly a punku. Přestože náměty písní jsou ponuré a děsivé, nechybí ani humor, byť bizarní a drsný. Vystoupení Graveyard Train, zakladatelů „horror country“,  je báječným zážitkem jak pro příznivce zmiňovaných stylů, tak pro milovníky balad Nicka Cavea, či nezávislého rocku.

Šestice muzikantů z Melbourne hraje na tradiční country nástroje. Vedle banja, dobra, kytar, foukací harmoniky či kontrabasu tvoří ale jejich instrumentář také kladivo a řetěz sloužící jako bicí. Přestože se pánové z Graveyard Train v průběhu let při objíždění australských, amerických i evropských štací posunuli k náročnější muzice a snaží se překračovat hranice stylu, který přivedli na svět, zůstává jejich muzika stále nespoutaná a plná punkové energie. Jen temné tóny drásavých balad prozařují stále častěji výrazné hitové melodie.

Pro seznámení s Graveyard Train a jejich neopakovatelnou muzikou nabízí YouTube řadu výstižných videoklipů.

Termíny koncertů Graveyard Train:
20. 7. – Colours Of Ostrava
24. 7. – Jablonec nad Nisou, Eurocentrum
27. 7. – Praha, Café V lese
8. 8. – Veselí nad Moravou, Veselské kulturní léto

Web: www.graveyardtrain.com.au

avatar Autor: on 8.7.2014. Filed under Ve zkratce. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.