TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

David Stypka & Bandjeez debutují albem Čaruj

David Stypka - Čaruj (obal CD)

David Stypka – Čaruj (obal CD)

Debut frýdecko-místeckého písničkáře Davida Stypky a jeho kapely Bandjeez s názvem Čaruj vyšel v dubnu pod značkou Sweetsen Records. Kapela vznikla zhruba před třemi lety na základě Stypkova projektu WakeUpSongs – poskládaného z písní, které se rodily ráno hned po probuzení a které byly do konečného tvaru včetně aranží dovedeny vždy ještě téhož dopoledne.

Stylově zaškatulkovat tucet písní z Čaruj není jednoduché. Hudební rozevlátost a svérázná poetika textů Davida Stypky občas připomene Buty v časech největší slávy, jen je možná trochu křehčí, melancholičtější a ve výsledku i o něco popovější. Mimochodem, frontman Buty Radek Pastrňák na albu Čaruj hostuje.

Vedle Davida Stypky, který je autorem hudby, textů, grafické podoby alba a který zpívá a hraje na akustickou kytaru, tvoří kapelu Bandjeez  ještě kontrabasista Petr Pinkas, klávesista Jan Uvira a bubeník Matěj Drabina (aktuálně ho zaskakuje Martin Šimek). Na albu se objevují také zpěvačka Jitka Andrašková, zpěvák Maroš Moroň, saxofonista Ondřej Klímek, zpěvák David Kopřiva z kapely Downbelow a hráč na foukací harmoniku Emil Ferenc.

Distribuci alba zajišťuje vydavatelství Indies Scope.

avatar Autor: on 18.5.2014. Filed under Ve zkratce. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.