TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

K jubileu Karla Kryla vydává Supraphon unikátní nahrávku z roku 1982

Karel Kryl – Solidarita (Supraphon 2014)

Karel Kryl – Solidarita (Supraphon 2014)

 

Jarní měsíce roku 2014 přinášejí i dvě jubilea Karla Kryla, největší české písničkářské legendy. Básník s kytarou a autor nezapomenutelných songů zemřel krátce před svými padesátinami 3. března 1994 v Mnichově. K jeho nedožitým sedmdesátinám vydává Supraphon unikátní záznam koncertu z roku 1982 věnovaný polskému odborovému hnutí Solidarita.

Mnichovský koncert zahrnuje repertoár ze šedesátých a sedmdesátých let, doplněný novinkami z počátku let osmdesátých. Vedle česky zpívaných písniček  se na dvojalbu objevují i písně v polštině a němčině. Unikátní zážitek nabízejí Jeřabiny, Varhany v Olivě nebo Dědicům Palachovým zpívané v česko-polské verzi.

Zvukově vydařený záznam ilustrují fotografie z koncertu. Součástí bukletu je i fundovaná poznámka Krylova knižního editora Jana Šulce. Více o dvojabu Karel Kryl – Solidarita na www.supraphon.cz.

 

avatar Autor: on 8.3.2014. Filed under Headlines,Ve zkratce. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.