TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Chesnutt, Mark

Mark Chesnutt, jeden z největších pokladů honky tonku, je věrný countryové tradici již od své první nahrávky z roku 1990. Na svém kontě má 14 #1 hitů, 23 Top Ten hitů a 4 platinová alba. Časopis Billboard Marka Chesnutta označil za jednoho z deseti nejhranějších country interpetů 90. let a jeho vlastní skladba „It’s A Litte Too Late“ se stala pro EMI Publishing nejhranější písní v letech 1995-2000. Mark se narodil 6. září 1963 v texaském Beaumontu jako syn texaské country hvězdy Boba Chesnutta. Již v 16 letech založil Mark vlastní kapelu a začal objíždět honkytonkové tančírny po celém Texasu.
Počátkem 80. let nahrál několik písní pro Axbar Records v San Antoniu. Tyto rané nahrávky byly v roce 1989 vydány na albu s názvem „Doing My Country Thing“, které je dnes velice ceněným sběratelským kouskem. Koncem 80. let Mark podepsal smlouvu s Cherry Records a jeden z jeho prvních singlů, „Too Cold At Home“, zaujal představitele MCA Records, kteří Markovi nabídli exkluzivní nahrávací smlouvu. Mark nahrál reedici písně „Too Cold At Home“ na své debutové album, které obsahovalo průvodní komentář podepsaný Georgem Jonesem, mimo jiné rovněž rodákem z Beaumontu. Album rovněž obsahovalo Markovu verzi písně „Friends In Low Places“, kterou na albu vydal ještě před Garthem Brooksem. Too Cold At Home se stalo nejprodávanějším debutovým albem v historii MCA Records. V roce 1991 absolvoval Mark Chesnutt na podporu tohoto alba šňůru 300 koncertů. Mark poté s ohromující pravidelností přinašel do hitparády hity jako „Brother Jukebox“, „Blame It On Texas“, „Old Country“, I’ll Think Of Something“, „Bubba Shot The Jukebox“, „It Sure Is Monday“, „I Just Wanted You To Know“ a „Almost Goodbye“. Mark je velký obdivovatel Waylona Jenningse a dokonce po něm pojmenoval svého nejstaršího syna. V roce 1994 Mark a Waylon nahráli dokonalý duet Jenningsovy klasiky „Rainy Day Woman“. Waylonovi se tehdy zdála píseň moc krátká, a tak speciálně pro Marka Chesnutta připsal ještě jednu sloku. V roce 1999 Mark nahrál vlastní verzi hitu skupiny Aerosmith „I Don’t Want To Miss A Thing“, která se stala obrovským hitem a na vrcholku hitparády se udržela 4 týdny. V posledních letech Mark Chesnutt několikrát změnil svůj label. V roce 2002 vydal další dokonalé album s názvem „Mark Chesnutt“ u Sony a o dva roky později vyšla jeho kolekce „Savin‘ The Honky Tonk“ u nezávislé značky Vivaton (v Evropě u AGR Television Records). Francouzská asociace country hudby označila toto album za nejlepší countryové album roku 2004. Na začátku roku 2006 Mark Chesnutt opět změnil label a nahrál nové album klasických honky tonkových písní s názvem „Heard It In A Love Song“. Za 16 let trvání své kariéry se Mark nikdy nenechal ovlivnit moderními trendy a stále zůstává věrný ryzímu honky tonku, který ho v úvodu 90. let proslavil.

avatar Autor: on 16.9.2012. Filed under Umělci. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*