TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Feller, Linda

Jedna z nejpopulárnějších německých country zpěvaček, Linda Feller, se narodila 23. září 1966 v německém Ohrdrufu. Její cesta na německá countryová pódia vedla přes televizní obrazovku. Poprvé se na ní výrazněji představila v roce 1984 a jen o rok později se s písní „Apple Jack“ stala vítězkou pěvecké soutěže „Da Capo,“ čímž se jí otevřela cesta k dalšímu profesionálnímu koncertování a její popularita na scéně country music začala růst čím dál tím rychleji.
V roce 1992 se stala historicky první nositelkou ceny Zpěvačka roku Německé federace americké country music (GACMF) a od té doby tento úspěch ještě třikrát zopakovala (v letech 2000, 2001 a naposledy v roce 2002).
Jejím velkým osobním úspěchem bylo pozvání do nashvillské Grand Ole Opry, kde měla Linda možnost si nejenom zazpívat, ale také natočit svůj televizní pořad „COUNTRYHERTZ-EINMAL NASHVILLE & ZURÜCK.“ Úspěch této televizní show byl natolik veliký, že pořad do dnešní doby zaznamenal neuvěřitelných 22 repríz a navíc se začal distribuovat i na videokazetách.
Linda Feller není úspěšná pochopitelně jen na koncertních pódiích. Stejně dobře se jí vede i v nahrávacích studích, o čemž jistě svědčí i fakt, že během své kariéry již stačila vyprodukovat úctyhodných 21 alb.
Na svých koncertních turné vystupuje zásadně se svojí doprovodnou kapelou, která působí ve složení Violetta Slezak (vokály), Thomas Maser (kytary, banjo, vokály), Benno Penßler-Beyer (basové a akustické kytary), Thomas Kolbe (klávesy a vokály), Gerrit Penssler-Beyer (bicí a perkuse) a někdejší Tučńák Jiří Zima (Dobro, pedal-steel kytara a akustická kytara). Její koncertní show slibují opravdu velkolepou podívanou, o jejíž bezchybný chod se stará speciální jedenáctičlenný tým.
V sobotu 23. srpna 2003 se Linda Feller poprvé představila i českým divákům a to v rámci 6. ročníku festivalu Stodola Michala Tučného v jihočeských Hošticích u Volyně.

avatar Autor: on 16.9.2012. Filed under Umělci. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*