TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Chambers, Kasey

Kasey Chambers se narodila 4. června 1976 a první roky života strávila se svými rodiči a o dva roky starším bratrem Nashem na pusté plošině v Austrálii, zvané Nullarbor Plain, kde si vydělávali na živobytí lovením lišek. Rodina trávila v Nullarboru sedm až osm měsíců v roce a spojení se světem jim zprostředkovávala pouze 330 mil dlouhá silnice, vedoucí skrz Nullarbor. Zbytek roku – „horké měsíce“ – žila rodina v malé jihoaustralské rybářské vesnici. Každou noc v Nullarboru, po denním lovu, tábořila rodina na různých místech. Bill Chambers vzal kytaru a společně se svou manželkou Diane zpívali v záři ohně a pod hvězdami svou milovanou country music. Takto Kasey prožila prvních devět let svého života.
V roce 1986 se rodina vrátila do „civilizace“. Bill a Diane se rozhodli navázat v dřívější hudební kariéře. Nejdříve se k nim jako doprovodná zpěvačka přidala Kasey, potom Nash. Roku 1992 se oba stali oficiálně členy rodinné kapely, známé jako Dead Ringer Band.
Během devadesátých let vydali celkem sedm alb kvalitní country a společně získali dvě ceny ARIA (australská obdoba cen Grammy) a sedm Gold Guitars na Australian Country Music Awards v Tamworthu. Kasey se stala tváří nové generace australské country music.
Kasey ChambersKdyž se v roce 1998 její rodiče rozešli, rozhodla se Kasey žít s matkou Diane na ostrově Norfolk Island, vzdáleném dvě a půl hodiny cesty letadlem od australského pobřeží. Společně s Nashem a několika muzikanty zařídila starý statek a za pár týdnů, během léta, vydala na ostrově svou první sólovou desku „The Captain“. Producentem alba, na které si napsala všechny písně, byl její bratr Nash, otec Bill hrál na kytaru a dva její idolové, Buddy a Julia Miller, přidali později v Nashvillu zpěvy a kytaru do čtyř písní. Ve svých textech často popisuje své osobní zážitky a pocity. V jedné písni z tohoto alba Kasey zpívá: „Nemám moc ráda svou generaci / její hudba zraňuje mé uši…“
Album se v Austrálii skvěle prodávalo a uspělo i ve Spojených Státech, kde Kasey zařadili mezi naděje alternativní country-music. V roce 1999 vyhrálo album „The Captain“ cenu ARIA za nejlepší country album a v roce 2000 byla Kasey nominována na nejlepší ženskou umělkyni. Rok 2000 přinesl Kasey trojnásobně platinový prodej této desky v Austrálii.
Kasey Chambers: The CaptainPo těchto úspěších se Kasey zanedlouho rozhodla vydat své druhé album „Barricades & Brickwalls“, kterým přesáhla běžné normy australské country music. Skvělé instrumentální pasáže, říznost a zároveň střídmost doprovodu poskytují ideální podklad pro její jedinečný hlas. Velmi důležitou součástí tohoto alba jsou i výborné texty, kde Kasey používá neobvyklé metafory pro vyjádření vzdálenosti, odloučení a spásy. I díky hitům jako „Not Pretty Enough“ se toto album stalo platinové hned sedmkrát.
Na začátku roku 2004 oznámila vydání svého třetího alba Wayward Angel, které je stejně, jako předcházející, její autorskou prací. Kasey pojmenovala tuto desku po písni napsané pro svého malého syna Talona. I zde naleznete mnoho hitů, jako například „Stronger“, „Bluebird“, „Hollywood“ nebo „Like a River“.
Určitě není podrážděná, že se stala známou tváří. Na rozdíl od mnoha jiných umělců je však opravdovým pokladem pro své posluchače. „Jsem vážně šťastná, že mohu být v takové pozici, v jaké jsem,“ říká Kasey. „Na nic si nestěžuji, nejsem obklopená davem, a když si za mnou nějací lidé přijdou popovídat, je to vždy velmi potěšující.“ Ve svých písních vyjadřuje svůj pohled na úspěch a slávu: „To není Hollywood, žádná kamera v mém pokoji… To není Hollywood, to je můj život.“ („Hollywood“) nebo: „Můžeš si koupit můj život v rádiu, objednat poštou, ale ne všechno o mně je na prodej.“ („For Sale“)

avatar Autor: on 16.9.2012. Filed under Umělci. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*