TOPlist

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sarah & The Adams našli své místo

Ďáblovo stádo, které letos v létě obklopilo Wabiho Daňka, vzešlo z několika kapel, částečně personálně propojených. Hlava projektu David Landštof bubnoval svého času v Druhé trávě, spolu s kytaristou Josefem Štěpánkem hrají u Radůzy a ten zase s dalším kytaristou Michalem Gregorem působí ve skupině Sarah & The Adams pianistky a zpěvačky Šárky Adámkové. Tato mladá dáma vydala vloni v létě debutové album My Place, a protože se jedná o nahrávku velmi vydařenou, nemůže její recenze na CountryWorldu.cz chybět. S ročním zpožděním tak nyní splácíme dluh, který vůči této sympatické a všestranně talentované hudebnici máme.

Máte-li rádi písničky a mandlově hořkosladký zpěv Norah Jones, nepochybuji, že vás zaujme i Šárka Adámková aka Sarah a její doprovodná kapela The Adams. Hned od prvních tónů pocítíte lehkost a pozitivní energii čišící z jejich muziky. Šárka Adámková si sama napsala většinu melodií i textů, prostých a nekomplikovaných, ale přesto velice chytrých. Vynikající muzikanti v kapele pak ochucují její písně nejrůznějšími příchutěmi: tu jazzem, jinde rockem, často country a chvilkami třeba i názvuky reggae.  Nikdo se netlačí dopředu, neuslyšíte žádná zbytečná sóla, všichni poctivě slouží písničkám.

Vedle Šárky Adámkové, střídající piáno a wurlitzer, tvoří jádro kapely kytarista a příležitostný zpěvák Michal Gregor.  Bubeník Daniel Šoltis a kontrabasista Rastislav Uhrík se starají o bezchybný rytmus a jazzovou stránku soundu. Countryovější nádech dodává písničkám pedal steel, banjo, mandolína a rezofonická kytara Josefa Štěpánka. Výsledkem je muzika velice blízká již zmiňované Norah Jones nebo  jejímu projektu The Little Willies.  Někdy až příliš nápadná podobnost mezi písněmi Sarah & The Adams a jejích amerických vzorů, je nicméně asi  jediné, co lze albu vážně vytknout.

Důležitým hostem na albu je David Schaffer, který stál u zrodu projektu a s Michalem Gregorem a Šárkou Adámkovou spolupracuje řadu let. Jeho příjemný hlas zní ve čtyřech písních, nejvíce prostoru dostává v If Nothing Will Remain a duetu Under Your Peel. Další hostující muzikanti doplňují zvuk o hammondky (Jan Kořínek), trubku (Oskar Török, Petr Harmáček), saxofon (David Vrobel) a trombón (Jan Jirucha, Filip Jiskra).

Celé album nabízí několik potenciálních hitů. Úvodní country-rocková Stick Around, svižná Not the Same, odpíchnutá countyovka My Place, bluesrocková Crazy, ty všechny zabírají na první poslech. Což ale neznamená, že by zbytek byl vyplněn nějakou vatou. Třeba výše zmíněný duet Under Your Peel je ukázkovým příkladem navenek nenápadné skladby, která teprve při opakovaném poslechu postupně odhaluje svoje kouzlo. Takových kousků je ostatně na albu My Place většina, díky čemu se deska jen tak neoposlouchá a je příjemné se k ní znovu a znovu vracet.

Povedený je také booklet alba, na kterém nelze přehlédnout snahu dotáhnou vše k co nejdokonalejší formě.  V graficky nápaditém dílku nechybějí texty ani podrobné informace o skladbách, stylizované fotografie dobře vyvažují momentky z koncertů.

Je s podivem, že Šárka Adámková je doposud poměrně málo známou zpěvačkou a hudebnicí. Možná ale, že na sebe více upozorní účastí v Ďáblově stádu Wabiho Daňka. A třeba staré trampské a countryové fláky, které výtečně vyzdobila tóny svého piána, pro ni budou další dobrou inspirací. V každém nezbývá, než se těšit, s čím Sarah & The Adams přijdou v budoucnu.

Sarah & The Adams: My Place
absolute music, 2011
Stick Around * Hard Life * I’m Loosing You * Not the Same * Ready * My Place * If Not Will Remain * I Guess You Know * Crazy * Smile Lizy * Breaking Free * Under Your Peel * Your Storms of Light

Sarah & The Adams (zdroj: www.sarahandtheadam.cz)

Sarah & The Adams (zdroj: www.sarahandtheadams.cz)

avatar Autor: on 27.10.2012. Filed under Headlines,Recenze. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*