TOPlist
starý dobrý western 2019

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Slim Cessna’s Auto Club & The Moonshine Howlers (Lucerna Music Bar, 22. ledna 2014)

Po necelých dvou letech se do pražského Lucerna Music Baru vrátili denverští Slim Cessna’s Auto Club – kapela, kterou nestačí poslouchat z jejich nádherných vinylů a cédéček, ale kterou je třeba vidět a slyšet naživo. Magický zážitek z června 2012 dosud z mysli nevyprchal a očekávání řady jejich příznivců bylo i tentokráte nezměrné.

Večer začali domácí The Moonshine Howlers, parta rockabilly muzikantů, kteří poslední dobou rázně čeří vody české country. Vedle kousků ze svého debutu Hymns Of Sin and Salvation sáhli i do repertoáru jednoho ze svých vzorů, country rockového psance Boba Wayna a jeden nářez si vypůjčili od metalových Motörhead. Nevděčnou roli předskokana si The Moonshine Howlers ani trochu nepřipouštěli a s punkovou energií hnali své songy kupředu a k potěše diváků. Charismatičtí chlapíci v čele s americkým zpěvákem Brianem Wayne Evansem a nepřehlédnutelným banjistou Ivo „Rafanem“ Traxmandlem si hraní viditelně užívali. Aby ne, když právě Slim Cessna’s Auto Club patří k jejich největším oblíbencům a hrát před takovouhle legendou je prostě obrovská čest. Navíc bylo obecenstvo očividně naladěno na stejnou vlnu a nadšeně opětovalo jejich syrové a drsné country songy. Dokonalý začátek báječného večera!

I když Slim Cessna’s Auto Club chystají nové album, většina koncertu byla postavena na písních z jejich speciálně pro Evropu připraveného výběru SCAC 102 An Introduction for Young and Old Europe. Jedna z nějvětších pecek zazněla hned na úvod – Jesus Is in My Body – My Body Has Let Me Down a předurčila náladu celého koncertu. SCAC  oproti minulému koncertu posílila partnerka Jaye Munlyho, steel kytaristka Rebecca Vera. Přítomnost tohoto pro country stylotvorného nástroje paradoxně podtrhla žánrovou nezařaditelnost muziky, kterou SCAC hrají. Její steelka totiž nehladila, ale svým kvílením spíše probouzela různé duchy a démony. I Lord Dwight Pentacost, který střídal kytaru s banjem, kouzlil zpětné vazby a z nástrojů loudil zvuky v country neslýchané. Dialogy zpěváků – kazatelů – vypravěčů Slima Cessny a Jaye Munlyho nad tím vším pak zněly naprosto uhrančivě. Jejich bezprostřední komunikace s diváky i šlapající a rozmanitá muzika oscilující od country tu ke gospelu, tu k psychobilly, to všechno jen podtrhovaly.

Lucerna Music Bar byl více než slušně zaplněn. takže nebylo jednoduché dostat se k pódiu a fotit z různých míst. Svojí pozici mi ale s ochotou uvolnila německá fanynka kapely Ulli, která nechybí snad na žádném jejich evropské koncertu. Díky!

Slim Cessna’s Auto Club opět nezklamali a nadělili svým fanouškům další nezapomenutelný večer. Věřme, že se Slimem a jeho kapelou u nás zase brzy shledáme…

 

avatar Autor: on 26.1.2014. Filed under Domácí události,Fotogalerie. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.