Veslári zazářili na Portě

VesláriNikomu, kdo 15.9.2007 navštívil mezinárodní finále Porty v Ústí nad Labem, nemohlo uniknout vystoupení vynikající slovenské kapely Veslári, kteří s nadhledem a lehkostí sobě vlastní předvedli, co je činí nejúspěšnější evropskou country kapelou posledních let. Peter & The Rowers, jak si tato partička muzikantů z Košic nechává říkat ve světě, vystoupili jako zvláštní hosté v první části večerního galaprogramu a ve svém čtyřicetiminutovém vystoupení, které bylo rovněž živě vysíláno Českým Rozhlasem, připravili českému publiku skutečně nevšední podívanou.
Svůj koncert zahájili cover verzí hitu Alana Jacksona “Thank God For the Radio”, po ktéré představili svůj vlastní anglicky zpívaný hit “Blind Horses”, kterým poprvé dobyli evropskou hitparádu. Po překrásné baladě Gartha Brookse “The Cowboy Song” (se slovenským textem!), přišla na řadu prvotřídní western-swingová pecka z autorské dílny Veslárů s názvem “Nohám smer dám”. Následovala vzpomínka na VesláriJohnnyho Cashe v podobě “Folsom Prison Blues” ve vlastním originálním aranžmá. Když Veslári poslední sloku písně zazpívali v češtině, dostalo se jim od diváků nebývalého potlesku. Pak již přišel čas na vůbec největší hit kapely “Ja pojdem sám”, který se v anglickém provedení udržel celých 14 týdnů na špici prestižního evropského žebříčku ECMA. Velmi pozoruhodným kouskem v repertoáru Veslárů je i Danielsova klasika “The Devil Went Down To Georgia” ve slovenské verzi s názvem “Chapec a Diabol”. Vyvrcholením celé show pak byla dokonale zahraná pecka “Ghost Riders In The Sky”. Nadšené ústecké publikum samozřejmě nenechalo Vesláry jen tak odejít, kteří se ještě nakonec rozloučili přídavkem “Rollin’ My Sweet Baby’s Arms”.
Vidět v akci kapelu, jejíž nový hit “Robbin’ Peter To Pay Pauline” byl v uplynulém týdnu opět nejhranější country písní v Evropě, je na českých podiích opravdu nevšední zážitek.

Veslári


Podívejte na exkluzivní video ze zkoušek před koncertem!
Veslári
(0,9 MB)

avatar

Petr Mečíř


Leave a Reply

Your email address will not be published.

*


About us

Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.


CONTACT US

CALL US ANYTIME


http://bold-news.omnicom-dev.com/main-demo/wp-content/uploads/sites/5/2017/03/Fit-Club-branding-banner-left.jpg
X